Tímto článkem navazujeme na minulý přehled telefonů Xiaomi. Po řadě Redmi vám nyní přinášíme dalších 48 telefonů a to z řady Mi.

Řada Mi je špičkou ledovce společnosti Xiaomi. Jde o inovativní nadupané přístroje. Některé z nich posloužili ostatním a tak i například označení Mix přejali i ostatní výrobci.

SPOLEČNOST XIAOMI

Vyslovit název této společnosti už dnes nedělá problém asi nikomu. Málokdo ale ví, co toto slovo znamená. V Asii je velmi běžné, že jména a názvy přímo něco znamenají. Slovo Xiaomi je složenina ze dvou slov Xiao a mi a doslova to znamená malý a rýže. Nicméně už v roce 2011 generální ředitel Lei Jun uvedl, že existuje více významů. Trochu zafilozofoval s myšlenkou, že i jedno zrnko rýže může představovat celé pohoří, čímž naznačil, že Xiaomi chce pracovat i na maličkostech. V češtině bychom možná spíše řekli, že i s malým kašpárkem lze zahrát velké divadlo.

Xiaomi lze na sto honů (na honech) také poznat dle maskota zajíčka se jménem Mitu. Jaké státy vám připomíná pokrývka hlavy a barva šátku na krku? Hvězda na čele asi též nebude náhoda.

Přehled telefonů Xiaomi – řada Mi

Nejmladší a zároveň nejvíce progresivní řada telefonů Xiaomi. Asi nejvíce se mluvilo o modelu Mix. Telefon, po letech konečně přišel s novým designem a vynikajícím poměrem plochy displeje k tělu.

Další označení

  • číslo je pořadové číslo modelu
  • písmenko pak jemně odlišuje výbavu (X je většinou lépe než A, Y(outh) jako telefony pro mladé – méně výkonné)
  • PRO a PLUS jsou většinou výkonnější varianty daného modely
  • GLOBAL – značí model pro prodej i mimo Čínu, pro našince důležité zejména pro 4G frekvenci B20 (800Mhz)

Ceny posledních kousků

 

Data jsme skládali z mnoha zdrojů, prosím o shovívavost vzhledem k možným nepřesnostem.

Přehled série

  1. Velký přehled telefonů Xiaomi – řada Redmi (1/3) – publikováno ZDE
  2. Velký přehled telefonů Xiaomi – řada Mi (2/3) – právě čtete
  3. Velký přehled telefonů Xiaomi – řada Redmi Note (3/3)