V prosince jsme se dočkali updatu Androidu 8 Oreo pro Xiaomi Mi A1 a protože se jedná o jediný kousek od Xiaomi s čistým Androidem, tak se všeobecně očekávaly minimální problémy. To se tak úplně nepotvrdilo, protože v minulých týdnech se objevily neočekávané mouchy, které dokonce Xiaomi dvakrát donutily pozastavit dodání tohoto updatu pro telefony. A vypadá to, že problémům zdaleka není konec, protože lednová bezpečnostní záplata´přinesla neočekávaně vysokou spotřebu baterie.

Na fórech a internetových diskuzích se to jen hemží uživateli stěžujícími si na výrazně vyšší spotřebu baterie s novým Oreo buildem a na vině by měla být právě lednová bezpečnostní záplata Androidu. A nejedná se zdaleka o poslední problém o kterém se ve spojitosti s Oreo updatem mluví, protože si další uživatelé stěžují na zpoždění zvuku během hlasových hovorů, přehřívání telefonu nebo padání některých otevřených aplikací.

Ze strany Xiaomi jsme se prozatím nedočkali vyjádření a oficiálního komentáře, ale opravdu to podle množství ohlasů vypadá, že se s Oreo updatem na Mi A1 opravdu nebude vše košer. Takže pokud jste vlastníky tohoto telefonu, tak si dobře tento update rozmyslete, možná se vyplatí ještě chvíli zůstat na Nugátu a počkat si na budoucí lépe odladěnou verzi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.