Společnost Google vydala v srpnu novou verzi Androidu 8.0 Oreo. Ale trvalo to zhruba dva měsíce, než tato nová verze poposkočila v reálném nasazení na 0,2%. Připomeňme, že v grafech Androidu se neobjevuje menší číslo než 0,1%. Další měsíc po vstupu tato verze Oreo pomalinku poposkočila na 0,3%. Je to zatím takové hlemýždí tempo, ale to je v podstatě klasický proces při zavádění novinky. Že by platilo to pořekadlo – pomalu, ale jistě?

Samozřejmě majitelé značek Nexus, Pixel se dočkají aktualizace nejdříve. Ale i další velcí výrobci jako je například Sony, Huawei hojně vydávají informace, kdy se tato verze dostane na konkrétní zařízení. Takže se očekává další vzestupný postup v grafu.

Statistika

Poslední grafy ukazují, že slavné „sušenky“ KitKat si stále drží dvojciferné číslo a sice mají 13,8%. Android Nougat zažil zatím největší svůj vrchol, když se vyšplhal na hodnotu 20,6% ze 17,8%, kterou měl v říjnu. Marshmallow zůstává nejpoužívanějším systémem Androidu a v současné době zaujímá nejvyšší příčky s 30,9% v tabulkách a dostupných grafech. Ačkoli pomalu ztrácí popularitu, zatímco Lollipop mu je těsně v patách s 27,2%.

Uvidíme tedy jak si tedy v dalších měsících povede Android Oreo, který je tak vychvalován pro jeho větší rychlost, větší výdrž baterie a lepší zabezpečení.