Zvěsti tvrdí, že společnost Razer brzy vstoupí na trh s mobilním hraním. V nedávném rozhovoru pro CNBC toiž potvrdil generální ředitel společnosti Min-Liang Tan, že společnost pracuje na mobilním herním zařízení.

Podle Tana se budoucí mobilní zařízení od Razeru soustředí na hry a zábavu. Neukázal však žádné informace specifikacích či vlastnostech, ale potvrdil, že zařízení bude venku do konce roku 2017.

Firma Razer, která se specializuje na počítačový hardware, vydala v minulosti tablet Razer Edge. Razer Edge byl propagován jako herní tablet, ale žádnou velkou díru na trhu neudělal.

O Razeru se říká, že pracuje na mobilním herním zařízení už od roku 2016. V lednu tohoto roku získal Razer společnost Nextbit, která je známá díky svému smartphonu Robin. A právě v té době se začalo spekulovat, že Razer pracuje na smartphonu určeném pro hráče.

Chce Razer vyzvat k souboji Nintendo Switch?

V červenci se pak objevila zpráva Bloombergu, která opět potvrdila, že Razer pracuje na smartphonu zaměřeném na hry. Ale pozor! Vzhledem k tomu, že Tan nepoužil slovo „smartphone“ při popisu nadcházejícího mobilního zařízení, stále existuje možnost, že by to mohl být opět herní tablet a nikoli smartphone.

Zdá se, že za snahou Razeru proniknout na trh s mobilním herním zařízením by mohl být fenomenální úspěch handheldu Nintendo Switch, která však zároveň i poslouží jako domácí konzole. Její úspěch láká vícero společností, otázkou je, pokud Razer nasadí své zařízení proti Switchi, jakou bude mít šanci na úspěch.

A co si myslíte vy? Představí Razer herní smartphone nebo konkurenta Nintendo Switch? A bude mít vůbec šanci na úspěch? Podělte se s námi v komentářích.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.