Jedním z parametrů mobilních telefonů, od kterých je očekáváno stále více, je zadní kamera. Trendem doby je focení telefonem, zejména proto, že je vždy při ruce a focení s ním je snadné. Proto mnozí uživatelé požadují, aby zadní kamera byla výkonná a fotky s ní pořízené byly kvalitní.

Společnost Bluboo se přesně na tento parametr zaměřila u svého Bluboo Picasso 4G, což jak víme, je inovovaná verze původního Bluboo Picasso. Je tedy nasnadě, že se snaží porovnat fotoaparáty obou zmíněných přístrojů.

Primární rozdíl najdeme u rozlišení zadní kamery. Zatímco Bluboo Picasso 4G je vybaven zadním 13 MPix fotoaparátem, u Bluboo Picasso najdeme jen 8 MPix fotoaparát. Sice je známo, že rozlišení kamery není zas až tak podstatným aspektem pro kvalitu fotek, nepatrný rozdíl by tu být mohl a to především ve věrnosti barev a lepším prokreslení detailů.

Další rozdíl najdeme u použitých snímačů. Picasso 4G je osazen snímačem Sony, kdežto Picasso snímačem Panasonic. I typ snímače může mít vliv na haldinu šumu ve fotkách.

Nutno ještě dodat, že zadní i přední kamera Picasso 4G disponuje větším počtem funkcí. V článku najdete pár fotek, které výstupy z fotoaparátů obou přístrojů porovnávají, ale popravdě řečeno, příliš průkazné nejsou.

Bluboo Picasoo 4G by se měl na trhu objevit brzo, ale bohužel, přesné datum uvedení ani cena nejsou zatím oficiálně potvrzeny. Pokud si však chcete pořídit například Bluboo Maya Max, můžete tak učinit například zde.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.