V posledním článku jsme se zmínili, že nové Xiaomi Mi5s by mělo být nejen o něco výkonnější díky umístění novinkového Snapdragonu 821, ale bude osazeno i nějakou tou inovací než jeho předchůdci nebo konkurencí představené přístroje. To potvrzuje i nově zveřejněný teaser.

Ten přidává k duální kameře i další novinku, tentokrát s puncem světové premiéry. Na Xiaomi Mi5s se dočkáme ultrazvukového snímače otisků prstů. Ten společnost Qualcomm sice představila již někdy na počátku tohoto roku, ale jeho předností jsme se doposud v plné síle nedočkali na žádném z doposud uvedených přístrojů.

xiaomi-mi5s-skener-1

Chronologicky jde o třetí generaci technologie rozpoznávání otisků prstů. V současných přístrojích se povětšinou setkáváme s kapacitními snímači, které mají svá omezení. Hlavním z nich a také asi nejnepříjemnější je, že pokud máte ruce špinavé nebo mokré, skener z nich nedokáže plně odečíst vaši strukturu otisku prstu. Na tom často ztroskotá samotné odemknutí přístroje. To by se s novou generací mělo stát historií. Novinka si totiž dokáže poradit i s tímto problémem a je jedno jestli máte ruce upocené, mastné nebo jinak znečištěné. Snímač se jednoduše s tímto popere a přístroj odemkne.

Dalším rysem této technologie je fakt, že výrobci umožní skener umístit kamkoli na přístroj bez vyhrazeného místa patrného samotným pohledem. Skener může být tak zabudován kdekoli na zadní straně nebo předním panelu, aniž by bylo třeba vyhrazeného místa v podobě zřetelného home tlačítka, či např. zrcátka na zadní straně, jak má ve zvyku LeEco. Skener si poradí i s většinou materiálů, jako je sklo, keramika nebo dnes populární hliník.

To že se této novinky dočkáme prvně u Xiaomi Mi5s potvrzuje i ředitel společnosti IHS Technology, Wang Yang, který tuto informaci pověsil na svůj Weibo profil. Qualcomm ultrazvukový senzor se bude nacházet pod čelním sklem telefonu. A my jsme velmi zvědavi, jak tato novinka bude fungovat v praxi.

xiaomi-mi5s-skener

Konference, kde se představí nakonec dvojice „eMipětek“ (Xiaomi Mi5s a Xiaomi Mi5s Plus) se koná již v úterý 27.9.2016.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.