Ohodnoťte článek

OnePlus 3 spatřil světlo světa zhruba před měsícem a půl. Již při představení nám společnost ukázala dvě verze, lišící se od sebe barevným odstínem. Jako první na trh zamířila hned po show na vesmírné lodi verze s grafitovým finišováním kovového těla a černým předním panelem. Doposud a zatím marně vyhlížíme druhou verzi, zlatou.

Snad to vypadá, že čekání je u konce. Čínskými komunikačními kanály se pomalu, ale jistě šíří nové reklamní snímky tohoto zlatavého klenotu. A musím zdůraznit, že OnePlus se povedl opravdu mistrovský kousek. Ač osobně nepatřím vůbec k fandům tohoto odstínu, tak OnePlus nyní tak trochu rozhodil mé …..

Soft Gold, jak jej oficiálně v OnePlus nazývají, patří k těm málo, co nepůsobí vtíravě a v kombinaci s bílým předním panelem vytváří velice dokonalou souhru. Celý dojem z tohoto kousku doplňují opět detaily, jako lesknoucí se prolis loga nebo nefrézované, tedy jednolité hrany a třeba přechodky, oddělující materiál s průchodností radiových vln, zpracovány v témže odstínu.

OnePlus 3 GoldSoft

Barva celkově připomíná odstín orosené skleničky plné Champagne s odleskem zlaté hladiny tohoto moku. K celkovém vzhledu bych pak měl malinkou výhradu, čímž je nenápadný, přesto díky černé barvě hned na první pohled patrný rámeček okolo displeje. Jak však říkám, jde o titěrný detail, který jednoznačně přebíjí celkový vzhled.

OnePlus nabízí i na trojku jakousi náhradu za tzv. StyleSwipe (výměnné kryty). V tomto případě jde o ochranné kryty. Ač kryty přicházejí s poměrně luxusním vzhledem, jak bývá zvykem (Bamboo, Rosewood nebo Sandstone atd.), tak v případě zlaté edice nám bude asi chybět v nabídce nějaký transparentní kryt, který by tuto krásu nezakryl.

OnePlus 3 GoldSoft _2

OnePlus v Soft Gold edici by se měl na trh dostat v nejbližších dnech, alespoň pokud dodrží své slovo CEO společnosti, Carl Pei.

Co se týče specifik, měli bychom se dočkat toho samého, na co jsme již zvyklí u grafitového bratříčka. Tedy 5,5 palcový displej AMOLED (1080p), Snapdragon 820, 6 GB RAM LPPDR4, 64 GB ROM, 8 MPx a 16 MPx fotoaparáty, USB Typu-C, NFC, LTE (i ty naše kmitočty), VoLTE a třeba 3000 mAh baterie s rychlým nabíjením DashCharge.

OnePlus 3 GoldSoft _3

Zdá se, že OnePlus si tímto odstínem zadělal na adepta o nejkrásnější mobil tohoto roku, nemluvě o tom, že stále platí za nejvýkonnější chytrý telefon dle AnTuTu benchmarku s ucelenou výbavou, kterou u jiné čínské produkce zatím nenajdeme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.