Společnost OnePlus se může pochlubit dvěma typy fanoušků, jedni značku milují a ti druzí? Samozřejmě nenávidí. Mnozí z té druhé skupiny totiž nemůžou přijít na chuť marketingové koncepci společnosti v podobě pozvánkového systému. To by se možná mohlo u dalších uváděných novinek již změnit. Ale nepředbíhejme.

OnePlus One byl jedním z nejúspěšnějších telefonů roku 2014. Celkově se o něm hodně psalo a mluvilo ještě než vůbec vstoupil na trh. Všechen ten humbuk začal díky uvedeným specifikacím v souladu s cenou. Tou předčil většinu vlajkových lodí v dané chvíli na trhu. Na druhou stranu ani on a ani značka se nevyvarovala některých chyb a přešlapů. To se mělo změnit s příchodem nástupce, ten však u fanoušků nedosáhl již tak vřelého přijetí jako prvotina. Na vině může být opětovné nasazení pozvánkového systému, díky čemuž plno fanoušků dalo nakonec přednost jinému přístroji. Na druhé straně se mohla projevit vyvolaná hysterie okolo použitého procesoru Snapdragon 810. V neposlední řadě plno fanoušků nemohlo zkousnout i celkový vzhled přístroje.

Jedna z možností, jak by mohla novinka vypadat:

OnePlus-3

Na MWC v Barceloně se sice OnePlus nemělo svou expozici, ale jejich CEO, Carl Pei, byl přítomen a rozdával rozhovory pro tisk. Pro CNET se vyjádřil, že OnePlus 3 se objeví „již“ v červnu/júni tohoto roku. Otázka zní, jestli bude představen nebo půjde případně i do prodeje. Plno fanoušků si pokládá i otázku: jakým způsobem? Carl Pei se totiž ani slovem nezmínil o případném pozvánkovém systému, na který jsme byli zvyklí u zatím všech tří uvedených zařízeních od OnePlus. Naopak se vyjádřil, že se společnost více zaměří na tradiční marketingové postupy, než tomu bylo v minulosti. Pei také poznamenal, že pro společnost se v tomto roce stane stěžejním především americký trh.

Co se týče samotného přístroje, Carl zatím nic neprozradil. Přesto se dá očekávat, že v přístroji nalezneme nejnovější procesor od Qualcommu, Snapdragon 820. Cena zůstane pravděpodobně na stejné úrovni jako u „dvojky“.

Předpokládané specifikace:

OnePlus 3 spec

V souvislosti s očekáváním se pomalu objevují i různé rendery a vizualizace, jak by mohla novinka vypadat.

Další rendery:

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.