Pro společnost Huawei, třetího největšího výrobce smartphonů, začal rok 2016 velmi úspěšně. V lednu/januári 2016 prodala společnost více než 12 milionů smartphonů, zaznamenala 93% nárůst prodejů oproti stejnému měsíci loňského roku a překonala svůj rekord v počtu prodaných zařízení za jeden měsíc. Leden/január byl také současně čtvrtým měsícem v řadě, kdy Huawei prodala vždy více než 10 milionů chytrých mobilních telefonů.

Ostatně ani v roce 2015 si společnost nevedla špatně. V průběhu loňského roku Huawei prodala 108 milionů smartphonů, o 44 % více než v předešlém roce, a upevníla tak své postavení mezi třemi největšími výrobci chytrých mobilních telefonů. Dalším pozitivním výsledkem je i prodej přístroje Huawei P8 Lite, kterého se během 9 měsíců prodalo 10 milionů kusů. Tento telefon je zároveň prvním zařízením, které dosáhlo na světovém trhu vyšších prodejů než v Číně.

graf-prodeje-P8lite

Model P8 Lite se stal v průběhu čtvrtého kvartálu 2015 nejprodávanějším modelem v kategorii chytrých telefonů v mnoha prodejních kanálech na českém i slovenském trhu.