Společnost OnePlus v pátek oznámila vydání svého operačního systému OxygenOS 2.1.4 i pro svůj první přístroj v historii, OnePlus One. Bohužel, tato aktualizace není šířena prostřednictvím OTA. Pokud tedy máte zájem vyzkoušet uvedený operační systém na vašem přístroji OnePlus One, nezbude vám nic jiného, než celý systém pře-flashova.

Společnost však tvrdí, že celý proces není o moc složitější než si „ogrilovat plátek slaniny“. Skvělá zpráva pro masožravce, horší pro vegany. V přeneseném slova smyslu tím OnePlus chtělo asi oznámit, že celý proces na tom je obdobně, jako v případě flashe na CyanogenMod Bacon. Jednoduše řečeno, pro ostříleného uživatele Android zařízení se nebude jednat o žádnou záludnost.

OnePlus důrazně upozorňuje, že při tomto přechodu na OxygenOS dojde k úplnému vymazání všech dat na vašem zařízení. Tudíž před tím, než se rozhodnete celou akci podniknout, rozhodně zazálohujte vše, co se dá. K samotnému flashování nepoužívejte recovery TWRP, jinak hrozí problémy s radiem a také ztrátě jedinečného čísla přístroje, IMEI. To by v důsledku znamenalo určité komplikace a s tím i spojenou následnou komunikaci s oddělením podpory OnePlus.

oneplus-one-flagship-killer

Podívejme se tedy, co si OnePlus v tomto aktualizačním balíčku připravilo. Oproti verzi OnePlus 2 tu z pragmatického důvodu nehledejte ovládání pro senzor otisků prstů. Co však zamrzí více, je absence patentované zvukové technologie v podání MaxxAudio. Ani ovládání a podpora některých funkcí fotoaparátu nebyla ještě doladěna do finální verze. V praxi to znamená, že se zatím budete muset obejít o možnosti snímání do RAW formátu a také o nastavení v manuálním režimu. Chybí také možnost nastavení teploty obrazovky. Co naopak OnePlus vyzvedává, je možnost nastavení do tzv. režimu Dark Mode, což dodá vašemu přístroji na eleganci. Zůstávají také gesta, jako je double-tap pro probuzení, ale i další. OxygenOS si také vypůjčil jednu užitečnou funkci z Android 6.0 Marshmallow, a tím je možnost nastavení jednotlivých oprávnění pro danou aplikaci.

Pokud vás tedy tato aktualizace zaujala, tak níže naleznete link na oficiální fórum s celkovým popisem a linky pro stažení aktualizačního balíku. Nezapomínejte na skutečnost, že vše provádíte na vlastní zodpovědnost!

forums.oneplus.net

 

Win

link s aktualizačním balíčkem

návod

 

Mac

link s aktualizačním balíčkem

návod

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.