Již v únoru/februári by měla být představena nová vlajková loď společnosti LG a jak to tak bývá, s ubývajícím časem do představení, přibývá úniků o chystané výbavě modelu LG G5.

Většinu předchozích spekulací potvrzují fotografie, na kterých je údajně zachycena nastávající vlajková loď, a to i přesto, že je přístroj skryt v ochranném pouzdře. Na fotografiích lze poznat, že pro LG typické tlačítka na zádech nahradí duální fotoaparát a poměrně velký senzor pro rozpoznávání otisků prstů. Tlačítka pro zapnutí a ovládání hlasitosti se přestěhují na levý bok zařízení. Snímek spodní strany potvrzuje přítomnost konektoru USB typu C. Nejzajímavější je ale přední strana, kterou jsem si nechal nakonec. Nikoho nepřekvapí, že je zde k vidění displej, reproduktor a řada senzorů. Ještě je ale v krytu vidět další malé okénko v pravém horním rohu a mohlo by se jednat o další, notifikační displej, tak jako u LG V10.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.