Druhým srpnovým restem který musíme napravit je informace o novém modelu Teclast X2 Pro, který vypadá na další skvělý poměr cena/výkon a lze jen s povděkem kvitovat, že výkonné a úsporné tablety s Core-M začínají být dostupnější. Tedy alespoň v Číně, protože mezinárodně je dostání tohoto kusu za rozumnou cenu zatím dost sisyfovským úkolem, ale to už je úděl drtivé většiny novinek a lze očekávat v příštích týdnech zlepšení situace. Takže čím, že to vlastně Teclast X2 Pro tak zaujal ?

Jedná se o tablet s IPS displejem o úhlopříčce 11.6″ a FHD rozlišením 1920 x 1080 pixelů s podporou ovládání pomocí stylusu (nejedná se o Wacom ale o firemní řešení). Hardwarovou chloubou tabletu je pak již zmíněný Intel Core-M 5Y10C v kombinaci se 4 GB LPDDR3 RAM a volbou mezi 64/128 GB kapacitami SSD disku. Bonbónkem je pak výborná konektorová výbava v podobě dvou plnohodnotných USB 3.0 portů, microHDMI a microSD slotu. Samozřejmostí je obvyklá výbava zahrnující, Wi-Fi, BT 4.0, WiDi, dvojici 5 Mpix/2 Mpix kamerek a podobných nezbytností. Informace o baterii jsou udávány ne jak je zvykem v mAh nýbrž v mWh a kapacita je 45000 mWh. K dispozici je k případné koupi i klávesnicový dok, který však zdaleka nedosahuje kvalit konkurence od Cube, je však také výrazně levnější. Tablet také nepatří k nejlehčím a 844 g už se poměrně pronese. Předinstalovaným systémem jsou plně licenované Windows 10, moderní software přece modernímu hardwaru sluší 🙂

X2Pro_zt_01

Teoretickým pozitivem je i nastavená cena, protože čínské obchody Tmall a JD nabízí 64 GB verzi za 2399 juanů (tedy asi 377$) a k dokoupení pak jak stylus, tak klávesnicový dok za 199 juanů (asi 31$) za kus. Jak jsem již zmínil na začátku, tak mezinárodní dostupnost je zatím jiná písnička a prodejce lze spočítat na jedné ruce nepříliš šikovného dřevorubce. Ani cena kroužící kolem 500$ nevhání úsměv do tváří mezinárodních zákazníků, zejména v porovnání s Cube i7 Stylus (psali jsme ZDE), který je mezinárodně dostupný hluboko pod 400$ hranicí s podobnými specifikacemi (i když se jedná o menší tablet bez USB 3.0). Takže musíme doufat v pokles cen, protože za čínskou nebo i obvykle mírně nadsazenou cenu by se jednalo o vynikající koupi.

X2Pro_zt_13

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.