Oficiální představení Meizu MX5 je za rohem a jak je zvykem, tak se opět nepodařilo uhlídat vzhled zařízení až do samotného odhalení. Na internet se dostalo hned několik fotografií nové MX5 a to ve slušné kvalitě .

Snímky potvrzují dřívější spekulace o chystané novince, jako například čtečku otisků prstů zabudovanou v Home tlačítku , nebo tělo zhotovené z kovu. Pokud si fotografie spojíme s tím, co doposud tušíme o hardwaru, tak se máme na co těšit. Posuďte sami : Meizu MX5 má údajně  mít 5,5 palcový AMOLED displej s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, osmi jádrový procesor MTK6795T, známý též jako Helio X10, 3 GB RAM, a 16 GB interní paměti. Nezapomnělo se ani na slot pro microSD kartu. Za zmínku jistě stojí i 20,7 MPx hlavní fotoaparát z produkce Sony a 5 MPx selfie kamerka. Baterie má kapacitu 3150 mAh a bude doplněna o technologii rychlého nabíjení mCharge, slibující nabití na 25 % už za 10 minut a plné nabití zhruba za hodinu a půl. Telefon bude dodávám s nejnovější verzí FlymeOS postavené na Androidu 5.0 Lollipop.

Jestli se nakonec potvrdí zvěsti i o ceně, jenž by měla být v Číně kolem  290 dolarů, půjde o hodně atraktivní kousek ke koupi.

This slideshow requires JavaScript.

Oficiální představení se odehraje 30. června/júna a tak již brzy zjistíme, zda se spekulace potvrdí anebo nás Meizu jen vodí za nos.

[zdroj]