… a pokud by se opravdu jednalo o očekávaný Elife S7, tak možná budeme zklamaní. Gionee Elife S7 byl pasován na očekávaného nástupce krále ve třídě ultraslimů.  Jeho současní konkurenti Vivo X5 Max a nově Coolpad IVVI K1 Mini, by měli být nahrazeni právě tímto přístrojem s tloušťkou pouhých 4,6 mm. Má to však jeden zádrhel.

U certifikačního úřadu v Číně se totiž objevil telefon značky Gionee s typovým označením GN-9006. Díky tomu máme většinu základních specifikací a mezi nimi i rozměry telefonu. Dle nedávno uniklých fotek by se dalo také usuzovat, že se jedná o tentýž model. No a teď se tedy dostáváme k tomu zádrhelu. Pokud se tedy jedná o stejný přístroj, který bude představen na MWC v Barceloně, tak fanoušci ultraslimů budou pravděpodobně zklamáni. Dle uvedených rozměrů z TENAA, přístroj pod typovým označením GN-9006 má tloušťku „jen“ 5,5 mm. To znamená, že telefon stále patří k tomu nejtenčímu, co si budeme moci pořídit, ale určitě neatakuje nejtenčí smartphony světa. K tomu mu totiž skoro jeden milimetr chybí.

Zajímavé je také to, že typové označení GN-9006 je následovník GN-9005, pod kterým se původně schovával Elife S5.1. Z toho by se také dalo usuzovat, že nás čeká následovník výše zmíněného přístroje. To, jestli se jedná o S7 nebo nějaký mezičlánek poznáme asi až v Barceloně. Z úniků také víme, že by telefon měl obsahovat baterii o kapacitě 2700 mAh, a to je dost velká kapacita na to, aby se takto velká baterie vtěsnala do těla o tloušťce 4,6 mm.

 

Další technické specifikace Gionee GN-9006 zařazují tento telefon někam do vyšší střední třídy:

  • procesor osmi jádrový MediaTek MT6752, 1,7 GHz
  • operační paměť 2GB RAM + 16GB ROM, nerozšiřitelná
  • 5,2-palcový displej s rozlišením 1080p
  • 13MP zadní kamera + 8MP přední kamera
  • podpora 4G sítí  (China Unicom)
  • Android 4.4.4 KitKat
  • barvy: černá, bílá a modrá
  • rozměry: 148,8 × 72,4 × 5,5 (mm)
  • hmotnost: 126,5 (g )

Bohužel, při certifikaci v TENAA neodhalíme komerční název přístroje, což stále  živí možnost, že by přece jenom mohl být na začátku března/marca ku příležitosti MWC odhalen nejtenčí smartphone na světě z dílen Gionee. Tedy ještě úplně jiný přístroj, který by opravdu nakonec nesl jméno Gionee Elife S7 s tělem tenkým 4,6 mm. Každopádně potvrzení nám přinese asi až nadcházející akce MWC 2015 v Barceloně na počátku března/marca, kde nám Gionee nový přístroj představí.

[zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.