HTC neponechává nic náhodě a kromě očekávané vlajkové lodi HTC One (M9) pracuje i na prozatím nejvýkonnějším smartphonu modelové řady Desire, který nese kódové označení HTC A55. Informace pochází z poměrně spolehlivého twitterového účtu @upleaks.

Podle informací na Twitteru bude novinka osazena 5,5 palcovým displejem s rozlišením 2560 x 1440 pixelů. Poměrně nečekaná je volba procesoru MediaTek MT6795 s osmi jádry a taktem 2.0 GHz s nativní podporou LTE. Dále se dočkáme 3 GB RAM, 32 GB vnitřního úložiště, 20 MPx hlavního fotoaparátu  a 13 MPx, popřípadě 4 ultra pixelového předního snímače. Chybět nebude ani dvojice předních reproduktorů s technologií BoomSound. Baterie dostane poměrně nízkou kapacitu, která nepřesáhne 3000 mAh. HTC-Desire-826-hands-on_0086

Nové HTC řady Desire poběží na OS Android 5.0 s uživatelskou nadstavbou Sense 7.0 a s největší pravděpodobností se dočká oficiálního představení ještě v tomto měsíci.

Pokud se spekulace potvrdí, tak HTC bude mít co dělat, aby zaujalo s chystaným HTC One (M9), jenž představí již 1. března/marca v Barceloně.

[zdroj] [zdroj2] [zdroj3]

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.