iNew i6000 je druhým telefonem, který nám byl k recenzování zapůjčen ostravským Smart-mobil. Opět jsem měl týden na sepsání zážitků s telefonem a opět to byl týden pestrý. Ve zkratce tento phablet nabízí čtyřjádrový procesor v taktu 1,5 GHz, který doplňuje v závislosti na modelu 1 nebo 2 GB RAM. Vnitřní úložný prostor je 16 nebo 32 GB, u obou verzí s možností rozšíření až o 32 GB micro SD kartou. Android je zde ve verzi 4.2.1 samozřejmě s češtinou. Největším lákadlem je 6,5-palcový multidotykový FHD displej, který nabízí sakra velkou pracovní plochu. Skamarádit se s telefonem ovšem znamenalo zvyknout si na jeho rozměry.

IMG_0310

iNew i6000 Obsah balení

Telefon mi byl doručen v bílé krabici podobné velikosti, jako mívají krabice od bot pro roční děti. Výrobce si dal záležet a elegantní pevnou krabici ve stylu šuplík vyzdobil perforováním kosočtverci. Samotný obsah byl tradiční a kromě telefonu chráněného bublinkovým obalem obsahoval usb kabel s nabíječkou, sluchátka, ochrannou folii displeje a uživatelský manuál o čtyřiceti stranách, který ovšem zahrnuje pouze základní info a postupy.

Recenze iNew i6000

IMG_0381

i6000 rozhodně na první pohled zaujme svou velikostí. Aby telefon pojmul již zmiňovaný displej o velikosti 6,5 palce, jsou jeho rozměry 179,2 x 93 x 9,5 mm a je tak naprosto nepřehlédnutelný. Samotný design a technické provedení telefonu, jak dávala tušit již vypiplaná krabice, stál výrobci za kus poctivé práce. Tvar není přísně obdélníkový, kromě příjemně zaoblených rohů je i spodní a horní strana telefonu v mírném obloučku.

IMG_0361

Zadní kryt je taky zaoblený kde to jen jde. Telefon je z pevného plastu a po celém obvodu je obtažen stříbrným kovovým pásem , který se po bocích směrem k prostředku rozšiřuje a umocňuje tak pocit, že máte v ruce věc, kterou se nemusíte bát pevně stisknout. Výrobní zpracování je opravdu poctivé, nikde se nic neprohýbá a neskřípe a se svými rozměry a vahou 225 g jde o bytelný přístroj, který se ovšem díky zaoblením a velmi příjemné 9,5 mm tloušťce, dobře drží v ruce.

IMG_0306

Jelikož jsou oba fyzické ovládací prvky součástí kovového orámování, jsou rovněž v kovovém provedení a společně s rámem podtrhují eleganci telefonu. Ovládání hlasitosti nejdeme na levém boku a tlačítko zapnutí/odemknutí napravo.

IMG_0315
Na horní straně kromě výstupu pro sluchátka najdeme i malý otvor pro odstranění zadního krytu, vespod je pak micro usb a napravo od něj je otvor skrývající stylus, kterým je telefon vybaven.

IMG_0328

Pod displejem je androidí ovládací trio a tlačítko home je zde fyzické, nestačí tedy po něm přejet prstem, ale musí se zmáčknout. Na spodní hraně je umístěn otvor pro mikrofon, který na telefonu v bílé barvě působí jako malý kaz na laku. Nad displejem je dvojice sensorů a čočka 3 Mpix fotoaparátu.

IMG_0369

Na zadní straně je vespod viditelné ukončení stylus penu, nad ním dvojice perforovaných obdélníků pro reproduktor, mezi nimiž je vytištěno pár drobných informací.

IMG_0365

V horní části pak nejdeme logo iNew, které po otočení vzhůru nohama nabízí výrazný nápis man! Machismus výrobce nebo upozornění, pro koho je telefon určen? Nad logem je 13 megapixelový foťák s ledkou blesku.

IMG_0356

Po odstranění krytu najdeme obří 3150 mAh baterii, sloty pro normální a micro simku a také prostor pro micro SD kartu, která zde může být až o kapacitě 32 GB.

iNew i6000 displej

IMG_0350

IPS OGS Displej i6000 je ve Full HD a má 6,5 palce, což znamená hustotu 441 ppi. Nemá smysl mluvit o pozorovacích úhlech, displej je perfektně čitelný z jakéhokoli pohledu a nabízí krásně jasné barvy, stejně jako ostrý text.

IMG_0338

Jde o multitouch panel a i když asi nebudete psát všemi deseti, při jeho velikosti se pár prstů dá zaměstnat a displej reaguje velmi pohotově. Psaní na takové ploše je komfortní. Telefon je také vybaven stylus perem, na které displej reagoval stejně dobře jako na prst, a které je dobrým pomocníkem při práci s office apod. Kapitola sama pro sebe je pak gaming, video a surfování po síti.

IMG_0353

Na téhle ploše jde vše jednoduše, hry dokáží vtáhnout a s trochou snahy se dá skouknout i film. Pro vší tuhle parádu se telefon jen těžko pouští z ruky. Jas ani za slunečného dne nebylo třeba šroubovat na nejvíc, naopak doma jsem ho měl sražený úplně. Displej je krásný a přehledný, ale nevyhnete se ovládání obouruč.

iNew i6000 výkon

i6000 u mě plynule vystřídal THL T100S, se kterým jsem měl tu čest týden a na jehož výkon tvořený osmijádrovým procesorem a dvěma giga RAM se dobře zvyká. Bylo to znát. Testovaný model i6000 má 1 GB operační paměti a telefon žene čtyřjádrový Mediatek MT6589T s taktem 1,5 GHz, takže určité zpomalení oproti THL je pochopitelné. Neznamená to však, že by se i6000 nějak zasekával, jen jsem si musel zvyknout na nějakou tu milisekundu při většině operací navíc. Jinak bylo fungování hladké, přechody mezi screeny i spouštění aplikací plynulé a k žádným kopancům nedocházelo ani během dost aktivního hraní. To však bylo namístě sem tam přerušit, protože po delším souvislém střílení do zombíků telefon dost topil. V testech i6000 předvedl, jak tvrdí AnTuTu, good job. Screenshoty a výsledky jsou zde.

 

  • AnTuTu 15439
  • Quadrant 4679
  • Nenamark2 34,1 fps

iNew i6000 fotoaparát

IMG_0324

Přední foťák je zde 3 megapixel a kvalitou odpovídá svému určení pro videohovory, skype nebo selfphoto. Obrázky z něj nejsou špatné, ale vyžadují dobré světelné podmínky.

IMG_0365

Hlavní foťák to už je trochu jiný střelec. Jde o 13 megapixel interpolovaný na 18 Mpix (AnTuTu vyřknul 18,2) a focení s ním je radost. Snímky vykazují věrné barevné spektrum a i v příšeří foťák pracuje spolehlivě, barevnost fotek odpovídá skutečnosti a pokud se člověku netřepe ruka jako mě, jsou krásně ostré. Aplikace fotoaparátu má dost možností nastavení, kterými se dá přizpůsobit vnějším podmínkám. Nepočítám-li stolní tenis, bylo focení jedniným procesem, při kterém jsem si chválil rozměry telefonu.

iNew i6000 ukázky fotografií

Galerie fotek  iNew i6000 v plném rozlišení

iNew i6000 baterie

IMG_0358

Baterie je v i6000 opravdu obrovská a to jak rozměry, tak kapacitou. Má 3150 mAh, což je vzhledem k náročnému displeji rozhodně namístě a výrobce slibuje až pět dní pohotovostního režimu. Koho ale zajímá pohotovostní režim, když má k dispozici takovou hračku. Věc se má tak, že s baterií lze pohodlně vydržet den i dýl, když ovšem nevěnujete i6000 každou volnou chvilku. Zapnutá wi-fi a dvouhodinové chatování dokázaly uzmout 20%, dvouhodinovka hraní nebo videa pak něco přes 30%. Přibližně 4 hodiny focení a konstantně puštěné hudby s průběžnými vstupy na internet si vzaly bezmála polovinu kapacity baterie. Jakmile si uděláte hrací odpoledne, telefon vyšťavíte, ale jak jsem říkal, ve střízlivějším provozu vás telefon s přehledem doprovodí do druhého dne, neřku-li do druhého večera.

iNew i6000 závěr

IMG_0346

i6000 je bytelně vyvedený, ovšem elegantní velký telefon, který mě za týden testování ani jednou nezradil nějakou nepředložeností nebo zaseknutím se, žádnými ghost touches nebo šumy při volání, konektivita se vším, co telefon nabízí byla bezchybná. Naopak mi poskytl hromadu zábavy a zkušenost, že na velikosti záleží. Když jsem jej přebíral, přišlo mi, že něco tak velkého nemůžu jako telefon používat, ale stačilo pár hodin s jeho displejem, abych myšlenku přehodnotil.

IMG_0382

Již během týdne jsem dostal pár otázek na samotné telefonování, tedy…fakt, že při telefonování člověk může působit, jakoby chtěl usnout ve stoje s hlavou opřenou o nějakou desku, je zanedbatelný. Samotné telefonování je stejně pohodlné jako s menšími telefony a jestli držíte u ucha patnáct deka nebo čtvrt kila zas takový rozdíl není, ani když je hovor delší. Koneckonců stát s rukou přiloženou k uchu třeba 20 minut není úplně pohodlné ani bez závaží v podobě telefonu.

IMG_0330

Pro mě osobně je problém spíš v transportu. Za stávajícího počasí se vždycky najde nějaká kapsa bundy nebo kalhot, kam se i6000 vměstná, jen si nedokážu představit letní pohodu v lehkých kraťasech. V tu chvíli se z telefonu stává normální příruční zavazadlo. Kdo má tenhle problém vyřešen kabelkou, kapsáčema, sakem, autem nebo ho prostě neřeší, ten bude s i6000 spokojen, protože nabízí spoustu zábavy za málo peněz. Smart-mobil jej prodává za 6950 Kč a jeho stejně vybavený brácha s 2 GB RAM a 32 GB úložného prostoru stojí o tisícovku víc.

iNew i6000 specifikace

OBECNÉ
Výrobce iNew
Model i6000
Datum vydání v prodeji
DISPLEJ
Velikost 6,5 palce
Rozlišení 1920 x 1080
Ochrana
Další OGS, IPS, multitouch, 16 mil. barev
CHARAKTERISTIKA
OS Android 4.2.1
Chipset čtyřjádrový Mediatek
CPU 1.5Ghz MT6589T
GPU PowerVR SGX544MP
RAM 1 / 2GB
Baterie 3150 mAh
Další sensory G, P, L, akcelerometr
FOTOAPARÁTY
Zadní
13 megapixel interp. na 18 mp
 
Video 1080p
Přední 3 megapixel, F2.0 clona
PAMĚŤ
Vnitřní 16 / 32 GB
SD card micro až 32 GB
PODPORA
Dual-sim ano
WCDMA  850/2100 MHz
GSM  850/900/1800/1900 MHz
PARAMETRY
Velikost (mm) 179,2 x 93 x 9,5
Váha (g) 225
Barvy bílá, černá
INFO O NÁKUPU
Kde nakoupit
http://www.smart-mobil.eu
Cena 6950 / 7950 Kč
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.