Podle dosavadních zpráv, pracuje firma Karbonn na dualboot telefonu jak se operačním systémem Android, tak s operačním systémem firmy Microsoft, Windows Phone.

Uvádí se, že Karbonn již  zajistil dohodu s Microsoftem, aby mohl na svém zařízení pracovat. Microsoft jako takový již ukázal zájem o rozšíření svého portfolia, tento zájem je výbornou pozicí pro Karbonn a jiné výrobce.

Zatím nejsou známy žádné specifikace přístroje, ale co jsme zatím slyšeli, tak telefon bude schopen bootovat bez nutnosti flashování jednoho nebo druhého systému. To by znamenalo buďto společný kernel (což není ale příliš pravděpodobné) nebo dva kernely a každý se bude nahrávat z jiné paměti pro každý OS samostatně. Opačně je na tom Gooksphone Revolution, který je další dualboot telefonem právě s tím rozdílem flashování Androidu a Boot2Gecko.

Svižnost Windows Phone telefonů je pověstná, na druhou stranu má velmi omezené možnosti úprav. Android by mohl nahradit onu uzavřenost Windows Phone svou výbornou flexibilitou a zákazník by mohl profitovat z obojího na jednom přístroji.

[ zdroj ]