Ve včerejší představovačce Galaxy Unpacked se od skládacích telefonů Galaxy Z Fold 6 a Galaxy Z Flip 6 přesuneme směrem k chytrým hodinkám. I chronometry Samsung Galaxy Watch 7 a Watch Ultra jdou totiž také na trh.

Hlavní specifikace hodinek Samsung Galaxy Watch 7 a Watch Ultra

Jak hodinky Samsung Galaxy Watch 7, tak i model Ultra mají několik vylepšení ve srovnání s loňskými chronometry. Ovšem co jim chybí, je otočná luneta. Vzhled prvního modelu je poměrně klasický s kruhovým displejem o oblým tělem. Model Ultra má také kruhový displej, ale tělo má tvar stylizovaného čtverce a je vyrobené z odolného leteckého titanu. Displeje obou modelů chrání safírové sklo.

Hodinky Samsung Galaxy Watch 7 ve velikosti 40 mm mají 1,3 palcový Super AMOLED displej s rozlišením 432 ×432 pixelů. Velikost 44 mm má mírně větší 1,5 palcový displej s rozlišením 480 × 480 pixelů. Obě varianty jsou odolné podle certifikace IP68, vojenského standardu MIL-STD-810H a vodě odolají do 5ATM. Model Ultra jde na trh jen ve velikosti 47 mm s 1,5 palcovým Super AMOLED displejem s rozlišením 480 × 480 pixelů. I tento chronometr je odolný podle certifikace IP68, vojenského standardu MIL-STD-810H a vodě odolá do 10ATM.

Jak u hodinek Samsung Galaxy Watch 7, tak i u Watch Ultra výrobce použil pěti jádrový procesor Exynos W1000 postavený na 3nm výrobní technologii. V obou případech je tu i senzor BioActive, 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště a systém Wear OS 5. Kapacity baterií se liší. Model Watch 7 ve velikosti 40 má 300 mAh baterii, u velikosti 44 mm je to 425 mAh akumulátor. A model Ultra dostal baterii s kapacitou 590 mAh. Konektivitu zastupuje LTE, Wi-Fi, Bluetooh 5.3, GPS, Glonass, Galileo, Beidou a NFC.

Zdravotní a sportovní funkce

Oba chronometry jsou vybavené pokročilými AI algoritmy pro analýzu spánku a monitoring spánkové apnoe. Mezi další zdravotní funkce patří sledování tepové frekvence, EKG, monitoring menstruačního cyklu, sledování krevního tlaku, teploty kůže a detekce pádu. Zajímavou funkcí je i sledovaní hladiny cukru v krvi. Samozřejmě nechybí ani celá řada sportovních funkcí.

Ceny a dostupnost

Hodinky Samsung Galaxy Watch 7 jdou na trh v barvách Cream, Green a Silver. Model Ultra v barvách Titanium Gray, Titanium Silver a Titanium White. A protože jsou nové chronometry už v předběžných objednávkách na oficiálních českých stránkách Samsungu, podíváme se na jejich české ceny. Ceny Galaxy Watch 7 ve velikosti 40 mm najdete zde a ceny velikosti 44 mm zde. Ceny modelu Watch Ultra ve velikosti 47 mm jsou tady.