Asi všichni, kteří mají v oblibě malé kompaktní telefony vědí, že společnost Asus je má ve svém portfoliu. Ano, mluvíme o produktové řadě Zenfone, ve které výrobce vydává malé telefony s vlajkovými parametry. Jedním z posledních je model Zenfone 10 z loňského roku, který má jen 5,9 palcový displej a pohání jej procesor Snapdragon 8 Gen2. Nyní to vypadá, že Asus připravuje novou generaci tohoto telefonu. V databázi Google Play Console se totiž objevil model Asus Zenfone 11.

Ovšem je možné, že společně s modelem Asus Zenfone 11 půjde na trh i model Zenfone 11 Ultra. Telefon s tímto označení nedávno získal indonéskou certifikaci SDPPI. V této chvíli ale není opravdu jisté, zda nejde o stejný telefon, který figuruje i v Google Play Console a v Indonésii nepůjde do prodeje s doplňkovým označením Ultra. Certifikace totiž nic zásadního z jeho specifikací neprozradila.

Co zatím víme o modelu Asus Zenfone 11

Vraťme se ale zpět k modelu Asus Zenfone 11. Na stránkách Google Play Console jej objevili pánové z portálu 91Mobiles a podělili se o nové informace. Telefon má kódové označení ASUS_AI2401, ale je zde potvrzený i jeho obchodní název Zenfone 11. Na připojeném snímku čelního panelu vidíme, že kolem displeje jsou úzké rámečky a ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Na pravé hraně je kolébka hlasitosti a tlačítko napájení.

Podle výpisu telefon Asus Zenfone 11 pohání procesor s označením QTI SM8650, což odpovídá čipsetu Snapdragon 8 Gen3. Ovšem konfigurace CPU je poněkud jiná. Je tu jedno jádro Kryo9xx s taktem 3,30 GHz, pět jader Kryo 9xx taktovaných na 3,2 GHz a dvě jádra Kryo 9xx s taktem 2,3 GHz. S nimi do páru jde GPU Adreno 830. A to je trochu zvláštní, protože Snapdragon 8 Gen3 má GPU Adreno 750. Může tedy jít o Snapdragon 8 Gen4 a nebo je to jen chyba v záznamu? Těžko v této chvíli říct.

Každopádně dále vidíme, že telefon Asus Zenfone 11 má 16 GB operační paměti a běží na systému Android 14. Výpis Google Play Console také uvádí, že displej tohoto telefonu má rozlišení 2400 × 1080 pixelů a jemnost 420 ppi. Kdy se telefon Zenfone 11 objeví na trhu také zatím není jisté. Předchozí model debutoval loni v létě, takže s nejvyšší pravděpodobností nový telefon dřív neuvidíme.