Společnost Huawei na jaře letošního roku představila společně s telefony P60 Pro a Mate X3 také řadu hodinek Watch 4. Představovačka proběhla v Mnichově a je proto logické, že se hodinky prodávají také na našem trhu. Hodinky mají atraktivní design z prémiových materiálů a nechybí jim ani nejnovější technologické inovace. A aby chytrých nositelností na evropském trhu nebylo málo, chystá se i evropské uvedení nového chronometru Huawei Watch GT 4 Pro.

Huawei Watch GT 4 Pro se představí v Barceloně

Na platformě X, na oficiálním účtu Huawei Mobile už visí první upoutávka, která avizuje termín představení hodinek Huawei Watch GT 4 Pro. Představovačka tentokrát proběhne 14. září/septembra ve španělské Barceloně. Upoutávka zároveň lehce naznačuje, že v rámci designu se zřejmě dočkáme dvou verzí s různými typy rámečků. Jedna verze dostane otočnou lunetu a druhá bude bez lunety. Ale v této chvíli jde jen o odhady, protože může také jít i o dva různé typy ciferníků pro jeden model hodinek.

Co se specifikací hodinek Huawei Watch GT 4 Pro týče, z upoutávky nevyčteme vůbec nic. Ale od toho tu máme tipaře, kteří se snaží některé z funkcí alespoň odhadnout. Tvrdí, že opět půjde o stylový chronometr s mnoha inovacemi. Mezi funkcemi prý najdeme monitoring EKG, což je ale funkce, kterou mají snad už všechny hodinky renomovaných výrobců. Lze ji také využít pro detekci srdeční arytmie, na kterou hodinky upozorní.

Tipaři dále očekávají, že hodinky výrobce vybaví i s novým polohovacím systémem. Neměl by chybět ani voděodolný reproduktor a nové widgety. Samozřejmě operačním systémem je Harmony OS 4. Ovšem na potvrzení těchto a případně dalších funkcí a parametrů budeme muset počkat až do představovačky a nebo do chvíle, kdy Huawei rozjede promo kampaň.