V předchozím článku jsme se zmínili o tom, že společnost Xiaomi chystá na příští měsíc několik představovaček. Samozřejmě tím hlavním tahákem bude uvedení skládacího modelu Mix Fold 3. Ovšem pokud netoužíte po drahém mobilu a raději vsadíte na telefon s dobře vyváženým poměrem cena/výkon, i pro vás se jeden takový kousek chystá. Jde o telefon Redmi 12 5G a jeho příchod na globální trhy už potvrdila upoutávka na oficiálním twitterovém účtu Redmi India. Leitmotiv teaseru zní: “přetváříme konektivitu a otevíráme novou éru možností”. Představovačka proběhne 1. srpna v Indii.

Redmi 12 5G s vylepšenou konektivitou

Samozřejmě upoutávka má nalákat potenciální kupce, kteří touží po levnějším telefonu s podporou 5G sítí. Nic víc za tím nehledejme. Chystaný telefon Redmi 12 5G je parametry velmi podobný svému sourozenci se stejným názvem a zřejmě jedinými změnami jsou výměna procesoru a již zmíněná lepší konektivita pro 5G. Takže nějaké radikální změny nečekejme.

Výrazně se nezmění ani design modelu Redmi 12 5G. Čelní panel, zadní panel i hrany jsou ploché a modul hlavního fotoaparátu tvoří tři okruží pro snímače. Na trh telefon půjde v několika barevných variantách, jmenovitě Moonstone Silver, Pastel Blue a Jade Black. A právě atraktivní barvy a zadní panel se skleněným efektem z Redmi 12 5G dělají moderní a elegantní telefon.

Vzhledem k tomu, že chystaný stroj už prošel benchmarkovými testy Geekbench víme, že výrobce vyměnil původní čipset Helio G88 za procesor Snapdragon 4 Gen2. Důvod je jasný, a to je podpora 5G sítí. Testy prošla verze s 8 GB operační paměti, ale je pravděpodobné, že na trh se dostanou i další paměťové verze. Dále můžeme čekat i 6,79 palcový LCD displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů, jasem 550 nitů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Baterie může mít kapacitu 5000 mAh a také foto výbava bude prý stejná jako u modelu s podporu 4G. Je to 5 MPix přední kamera a hlavní fotoaparát s 50 MPix a 2 MPix snímači. Počkejme ale na podrobnější informace od výrobce. Představovačka se blíží a promo kampaň už jede.