Proximity senzor je sice malý, ale jeho hodnota je pro zařízení velká. U svých smartphonů však Xiaomi s tímto selhává. A tento problém provází zařízení společnosti již více než rok. Společnost Xiaomi loni oznámila, že je odhodlána se tohoto problému zbavit. Existuje však možnost, že řada Note 11 na globálním trhu bude trpět i nadále; kvůli nesprávné funkcionalitě senzoru přiblížení.

Ukázalo se, že do smartphonů řady Redmi Note 11 společnost nainstalovala snímače přiblížení od norské společnosti Elliptic Labs. Odborníci tyto senzory obvinili jako příčinu nesprávné funkce Proximity senzorů. Společnost Xiaomi v loňském roce oznámila, že se řešení od Elliptic Labs vzdá, a to ve prospěch snímačů přiblížení od společnosti Minghao Sensing.

V době nedostatku a nutnosti optimalizovat náklady, však společnost Xiaomi problematický snímač do smartphonů řady Redmi Note 11 znovu instalovala. A k tomuto kroku přistoupila vědomě, aby ušetřila peníze a vyhnula se zvýšení ceny zařízení. V této situaci mohou spotřebitelé jen doufat, že virtuální senzor přiblížení s umělou inteligencí od společnosti Elliptic Labs své povinnosti správně zvládne.

Řada REDMI NOTE 11 přijde se stejným selhávajícím Proximity senzorem

A zde si můžeme přečíst oficiální vyjádření:

„Společnost Xiaomi používá spolehlivou technologii společnosti Elliptic Labs a důvěřuje jí již od roku 2016. Společnost Xiaomi začíná letošní rok uvedením našeho virtuálního snímače přiblížení založeného na umělé inteligenci ve čtyřech modelech chytrých telefonů (Redmi Note 11, Note 11S, Note 11 Pro a Note 11 Pro 5G). Nahrazení hardwarových senzorů softwarem AI Virtual Smart Sensor Platform™ společnosti Elliptic Labs umožňuje nákladově optimalizované inovace a řešení šetrná k lidem a životnímu prostředí a zároveň eliminuje průběžná rizika dodavatelského řetězce. Díky tomu je společnost Elliptic Labs ideálním partnerem pro globální výrobce chytrých telefonů, jako je Xiaomi.“

A zde pak samotný popis funkcionality virtuálního senzoru přiblížení:

„Virtuální snímač přiblížení s umělou inteligencí společnosti Elliptic Labs vypíná displej smartphonu a deaktivuje dotykové funkce obrazovky, a to když uživatelé během telefonního hovoru přiloží zařízení k uchu. Bez této schopnosti detekovat blízkost by mohlo dojít k tomu, že uživatel během hovoru omylem spustí nežádoucí akce, jako je zavěšení sluchátka nebo vytočení čísla během probíhajícího hovoru. Automatické vypínání obrazovky také pomáhá šetřit baterii. Detekce blízkosti je základní funkcí, která se používá ve všech chytrých telefonech na současném trhu. Virtuální snímač přiblížení s umělou inteligencí společnosti Elliptic Labs poskytuje robustní detekci přiblížení bez nutnosti použití speciálního hardwarového snímače. Nahrazením hardwarových snímačů softwarovými snímači snižuje AI Virtual Proximity Sensor náklady na zařízení a eliminuje rizika spojená se zajištěním zdrojů.“

Disclaimer: Některé společnosti, o jejichž produktech píšeme, nám mohou občas poskytnout kompenzaci, ale naše články a recenze jsou vždy našimi upřímnými názory. Další podrobnosti naleznete v našich redakčních zásadách.