Společnost Xiaomi se chystá v Indii představit řadu nových produktů. Na 9. února společnost potvrdila příchod řady Redmi Note 11. Také se čeká představení náramku Redmi Smart Band Pro. A podle všeho společnost představí také nový produkt v rámci řady Redmi TV, a to chytrý televizor. Novinkou by měl být model Redmi Smart TV X43.

REDMI SMART TV X43

Řada Redmi Smart TV X se vyrábí ve třech různých velikostech – Redmi Smart TV X65, X55 a X50. Dne 9. února se značka chystá uvést na trh model Redmi SmartTV X43. Název označuje velikost obrazovky, takže Redmi Smart TV X43 bude mít 43-palcovou obrazovku.

Společnost Xiaomi již prodává televizor Redmi s 43palcovým panelem. Má však jen Full HD rozlišení. Chystaný model Redmi Smart TV X43 bude vybaven panelem s rozlišením 4K. Aby toho nebylo málo, panel nabídne také podporu 4K HDR a Dolby Vision. Jedná se tedy o poměrně slušný upgrade řady chytrých televizorů. Dolby Vision je také něco, co se u 43-palcových chytrých televizorů obvykle nevidí.

Redmi Smart TV X43

Kromě toho bude chytrý televizor vybaven 30W reproduktorovou soustavou. Jedná se o stejnou sestavu reproduktorů, jakou najdete u Smart TV X65, X55 a X50. Vedle toho televizor nabídne podporu technologie Dolby Audio pro bohatý domácí filmový zvuk. Podrobnosti o hardwaru společnost neuvedla. Ve výpisu je však jasně uvedeno „Future Ready Flagship Performance“.

Pokud jde o software, máme tu poměrně neobvyklý přístup. Namísto klasické Android TV, který se vyskytuje u mnoha čínských značek, společnost nasadí své vlastní uživatelské rozhraní PatchWall. Každopádně navzdory efektnímu názvu a vizuálnímu zpracování obsahuje služby IMDB a Google Play. Můžete si tak snadno stáhnout a nainstalovat množství aplikací dostupných v obchodě Google Play.