Tak nám vydali Redmi 9, paní Müllerová. Tedy, budeme-li parafrázovat slova klasika, mohli bychom čekat, že tím nám řada Redmi 9 končí a už se dalších modelů nedočkáme. Ovšem opak by mohl být pravdou. Je téměř jisté, že v přípravách je i model Redmi 9A. Tipaři navíc odhadují, že bychom se mohli dočkat i modelů Redmi 9C a Redmi 9C s podporou NFC.

Ale vraťme se zpátky k Redmi 9A. Tento model se totiž začíná jako reálný jevit i dost možná proto, že dostal certifikaci FCC. Tedy, abychom zas až tak netlačili na pilu, tak musíme přiznat, že tuto certifikaci dostal model s kódovým označením M2006C3LG. Tipaři odhadují, že jde právě o Redmi 9A. Tento telefon by tedy měl mít MIUI 12 a měl by podporovat Wi-Fi 2,4 GHz. To by tedy mělo znamenat, že půjde o telefon té nejnižší třídy.

Jaké by mohly být další parametry Redmi 9A? Podle certifikačních výpisů by baterie měla mít kapacitu 4900 mAh a podporu 10 W nabíjení. V případě telefonu v této relaci asi nikdo nebude sázet na podporu 5G sítí. Takže ji nečekejte. Z výpisů lze dále zjistit, že telefon by měl mít zadní duální kameru a rozměry 164,85×77,07 mm. Tipaři také odhadují, že displej by mohl mít rozlišení 1600×720 pixelů. Použitým procesorem by mohl být Helio A25 se 3 GB operační paměti. Nu, pokud nepatříte mezi ty nejméně náročné uživatele, tak tento telefon pro vás asi nebude. Ale zas na druhou stranu cena, která je odhadována mezi 100 až 120 eury by mohla zaujmout i vás.