Novinky od korejského Samsungu nejsou na našich stránkách až tak častou záležitostí, ale nový patent designu telefonu si naši pozornost výjimečně zaslouží. V poslední době je totiž obvyklou mantrou výrobců telefonů „full-screen“ displej s minimálními rámečky a ideálně zakřivenými okraji. Ostatně nové modely s „waterfall“ designem (jako třeba Vivo NEX 3) opravdu obtékají okraje telefonu se vším všudy. Ale kdy je zakřivený displej už „moc“ zakřivený ? Možná vás tato myšlenka napadne při pohledu právě na dnešní patent Samsungu.

Tento patent se totiž nespokojí se zaoblením a zakřivením pouze po stranách, ale aplikuje ho na všechny hrany telefonu a displeje se tak stane plnohodnotný 3D kousek. Jak můžete vidět na obrázcích, tak je výsledný efekt opravdu velmi impozantní, ale nejsem si jist, zda půjde také o radost takový telefon ovládat… Tři ze stran jsou zkosené v úhlu 90° a jen spodní „brada“ telefonu je zaoblená. V hranách pak máte možnost mít i ovládací prvky v podobě různých ikon, ale jak by hodlali zamezit náhodným dotykům jen při samotném uchopení telefonu opravdu netuším.

Jedná se konkrétně o patent podaný na USPTO (což je patentový úřad USA) v březnu 2019 a před několika dny pak došlo k jeho veřejné publikaci. Jako obvykle patent ještě zdaleka neznamená práce na podobném typu telefonu, ale při dlouho trvající lásce Samsungu k zakřiveným a zaobleným displejům bych se jeho existenci ani příliš nedivil. Tak jak se vám podobně extrémně zakřivený displej líbí ? Myslíte, že by to šlo nějak rozumně vyřešit s ovládáním ?

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.