Krátce po uvedení dua Redmi K20 a K20 Pro se na síti objevila informace, že vbrzku bude představen i telefon Xiaomi Mi 9T. Podle fotek se nápadně podobá právě telefonu Redmi K20. Další snímky, tentokrát prodejního balení tuto tezi jen podpořily. Mělo by jít o rebrand a pod tímto názvem se, tedy Mi 9T, by se měl telefon prodávat na vybraných trzích. Kdy však bude přístroj představen nebylo zatím jasné.

To se nyní mění, protože společnost Xiaomi na svém twitterovém účtu prohlásila, že představovačka Xiaomi Mi 9T je naplánována na 12. června/júna. Kde se však tato prezentace bude konat společnost nezveřejnila. Mlčí také o přesných parametrech telefonu. Ty by se od původní Redmi K20 mohly mírně lišit.

A vzhledem k tomu, že se na jednom z italských e-shopů objevily evropské ceny, můžeme se na ně podívat. Je však nutno brát tyto cenovky s rezervou. V nabídce by měly být tři paměťové kombinace, jmenovitě 6/64 GB, 6/128 GB a 8/256 GB. Jejich ceny jsou následující, a to 359 euro (9273 Kč), 379 euro (9790 Kč) a 499 euro (12889 Kč).

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.