Také společnost Qualcomm nesmí chybět na CES 2019. Nejen, že zde prezentuje svůj Snapdragon 855 a s tím související modemy a antény pro 5G, ale navazuje zde i obchodní partnerství s výrobci, kteří by v letošním roce chtěli vydat telefony s podporou 5G. V tomto směru společnost prohlašuje, že rok 2019 bude ve znamení 5G.

Společnost má už téměř všechny smlouvy uzavřeny a tvrdí, že letos máme očekávat více než 30 zařízení s podporou 5G. Seznam společností, které budou Qualcomm 5G modem využívat je tedy dlouhý a asi nikoho nepřekvapí, že mezi partnery chybí společnosti Huawei a Apple.

5G modem od Qualcomm bude dokonce využívat i Samsung pro své telefony, které budou určeny pro americký trh. Důvodem je vhodnější frekvence 2,5 GHz, kterou tento modem od má. Už loni společnost oznámila, že bude kromě výrobců telefonů spolupracovat také s operátory, a to s americkými AT&T a Verizon, britským EE a australským operátorem Telstra. T-Mobile bude zřejmě využívat platformu Intel 5G s frekvencí 600 MHz.

Mimo to Qualcomm na CES 2019 předvede také čipy C-V2X pro umělou inteligenci v automobilech a pro bezpečnost vozidel „příští generace“. Tyto čipy by se údajně měly objevit v roce 2022 ve vozech Ford.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.