A je zde druhý díl našeho seriálu. Obří přehled telefonů Huawei (a Honor) je dnes doplněn o telefony z roku 2017. Firma Huawei (čti Chvavej s šikmým akcentem) plným názvem Huawei Technologies Co. Ltd., je čínská nadnárodní telekomunikační a hardwarová společnost, dodavatel informačních a komunikačních řešení, se sídlem v Shenzhenu.

Její historie sahá až do roku 1987 a i když běžný český zákazník vnímá Huawei hlavně jako výrobce smartphonů, do její základní aktivity patří návrh, výroba a výstavba telekomunikačních sítí. Nicméně právě díky telefonům si tato společnost tvoří obrovskou reklamu. Jen v roce 2015 prodala přes 100 milionů chytrých telefonů, čímž se stala jedničkou v Číně a celosvětově se řadí v roce 2018 za Samsung na druhou pozici.

Informace k označení

  • Honor je subznačkou společnosti Huawei. Původní pouhé modelové označení se zhruba v roce 2013 oddělilo a Huawei tak vytvořil novou obchodní značku. Cílovou skupinou by pak měli být ti, kteří hledají nejlepší poměr cena/výkon. Přímo u Huawei si dotyčný lehce připlácí i za značku a snad i prémiové provedení.
  • přídomky Pro, Premium, Plus, Prestige – přídomek pro (nej)vyšší laťku v dané třídě
  • přídomky Lite, Smart – odlehčenější výbava
  • řada Mate a P – vlajkové lodě značky Huawei
  • řada Y – nejnižší výbava a tedy i cena
  • řada Nova – zde vládne lehký chaos – cílová skupina (stejně jako u řady Y) jsou spíše zřejmě mladí lidé – tedy snaha zaujmout designem a nižší cenou
  • samozřejmě s čísly Huawei také nešetří a tak jak jde čas, zvyšují se i čísla u konkrétních modelů. Samozřejmě pak platí, tak jako u jiných značek, že vyšší třída staršího modelu (s nižším číslem) snadno převálcuje novější model nižší třídy (s vyšším číslem)

Přehled telefonů Huawei (rok 2017)

Pro zobrazení dalších údajů, použijte posuvník pod tabulkou.