Myslím, že pro znalého našince nebude žádným překvapení s čím společnost Xiaomi vyrukovala pro tentokráte. Fanouškům společnosti možná opět zaplesá srdce, protože za tak zvaných pár „šušňů“ si budou moci v nejbližší době opatřit další z pověstných gadgetů od této multi-produktové společnosti a tím je elektronický Xiaomi otvírák na víno.

A jak se sluší a patří i v tomto případě půjde o minimalisticky designový počin společnosti, který se zajisté v domácnosti neztratí. Věřím, že také u nejednoho z vašich přátel, pozvaných na sklenku, sklidí velký obdiv. Na trh jej uvádí v těchto dnech crowdfundingová dceřinka společnosti, Xiaomi Crowd Co., Ltd.

Xiaomi otvírák

Xiaomi otvírák na víno se může pochlubit především svojí rychlostí otevření lahve, která činí 6 sekund. Uvnitř se skrývá lithiová baterie s kapacitou 550 mAh, což by, dle společnosti, při plném nabití mělo být postačující k otevření až 70 lahví v řadě. Baterie se dokonce chlubí schopností rychlého nabíjení, kdy po pěti minutách na nabíječce dokáže otevřít až 10 lahví po sobě (nevím, jestli to však někdo využije v domácích podmínkách). Jinak si uzme 3 hodiny času k prvotnímu nabití a posléze při každém dalším nabití do plna 2,5 hodinky.

Xiaomi otvírák

Xiaomi otvírák na víno má v sobě zabudován jakýsi inovativní motor s permanentními magnety a ozubená kolečka s ložisky z bronzové slitiny. To umožní dosáhnout poměrně rychlých otáček za poměrně tichého chodu, producent uvádí 60 decibelů.

Xiaomi otvírák na víno by měl být již dostupný na trhu za nějakých 99 juanů, což tak nějak odpovídá necelým 16 dolarům za současného přepočtu kurzu. Nezapomeňme, že se bavíme o čínském trhu.