Ohodnoťte článek

Společnost Hammer Technology v poslední době vypustila do tržní arény několik velmi zajímavých nových modelů telefonů Smartisan a našlo se opravdu něco pro každého. Smartisan Nut 3 zaujal slušivým tri-bezel-less designem a nízkou cenou díky procesoru Snapdragon 625, výkonnější Smartisan Nut 2 Pro pak skvělým Snapdragon 660 pro vyšší střední třídu. Ale zákazník samozřejmě volá hlavně po existenci vlajkových lodí a tou by měl být chystaný Smartisan R1 s procesorem Snapdragon 845 a „vykousnutým“ displejem, který bude oficiálně představen 15. května.

Tento nový „revoluční“ kousek (R1 je totiž zkratka Revolution One) by měl také dorazit se zásadně překopaným operačním systémem a podporou pokročilých AI technologií. To však samozřejmě není zadarmo a čínští zákazníci se začali obávat ceny tohoto modelu. Zásadní obavy rozptýlil sám velký CEO firmy Luo Yonghao, který prohlásil, že se cena bude pohybovat nad hranicí 3000 juanů (471 dolarů) a pravděpodobně spíše kolem 3500 juanů (550 dolarů). Což je někde na pomezí dobrých zpráv.

Vlajkové modely telefonů se Snapdragonem 845 totiž od zavedených značek (Samsung Galaxy S9, Sony Xperia XZ2) zrovna nelákají na nízkou cenu a houfně se pohybuje v cenových sférách přesahujících 900 dolarů. Konkurencí však bude zejména domácí rival Xiaomi, protože zejména cena Mi MIX 2S je nastavena opravdu proklatě nízko (v přepočtu asi 520 dolarů) a nesmí se zapomínat ani na herní Xiaomi Black Shark, který je k mání v přepočtu za 471 dolarů. Tedy pokud není zrovna vyprodaný… Smartisan se tak na domácím trhu bude muset hodně snažit a jsme zvědavi, čím se pokusí v porovnání s nejvyššími modely Xiaomi zaujmout.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.