Ačkoliv jsou Xiaomi Mi MIX i MIX 2 skvělé telefony napěchované až po střechu těmi nejmodernějšími technologiemi a vychytávkami, tak se přesto pár mušek a výhrad najde. Většina z nich se určitě bude dotýkat poměrně průměrného výkonu fotoaparátu, který by k vlajkovému modelu skoro ani nepatřil. A v Xiaomi si toho jsou vědomi a nový Xiaomi Mi MIX 2S by se i v tomto ohledu měl výrazně zlepšit.

Představení nového modelu se dočkáme 27. března, i když nakonec na tiskové konferenci v Šanghaji a ne v Pekingu, jak se původně očekávalo. Ale to našince asi příliš netrápí. Bez zajímavosti není ani poslední vysvětlení, proč se pojmenování telefonu nevydalo směrem Mi MIX 3. Podle slov zástupců Xiaomi se jim prostě nezdál posun v designu zejména předního panelu natolik výrazný, aby ospravedlnil nový název a generační rozdíl.

V této souvislosti se také hodí poznamenat, že stále není jasné, zda se opravdu dočkáme přední selfie kamerky v malém výřezu v rohu displeje, protože poslední oficiální plakát se siluetou telefonu nic takového nenaznačuje. Ale vše je stále otevřené a kolem telefonu stále koluje tolik spekulací, že se nakonec můžeme dočkat ještě nějakého toho překvapení.

To by se však nemělo týkat duálního zadního fotoaparátu, který bude u řady Mi MIX použit vůbec poprvé a i další z upoutávkových plakátků na něj jednoznačně odkazuje, tentokráte dokonce s možným příslibem lepšího výkonu v horších světelných podmínkách. Údajné snímky zadního panelu ho pak umísťují do levého horního rohu podobně jako iPhone X. Existence klasické čtečky otisků prstů by pak znamenala konec nadějí pro integraci této vymoženosti přímo do displeje. Telefon by si měl dále zachovat celokeramické tělo, což je vždy jen ku prospěchu kvalitě signálu a celkovému dojmu. No, už se prostě těšíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.