Tak nám to vypadá, že se v Oukitelu rozhodli rozšířit svoji úspěšnou řadu „K“ o nový telefon a dnes se také dostaly na světlo první informace o tomto modelu nazvaném Oukitel K5000. Měl by být vydán u příležitosti podzimního festivalu a čínského státního svátku a podle všeho se také bude jednat o další kus do stále se rozšiřující sbírky telefonů s poměrem stran 18:9.

Ale jak už název samotný napovídá, tak se bude jednat o telefon řady „K“, takže je samozřejmostí větší než velká kapacita baterie. A tentokrát se dočkáme 5000 mAh SCUD baterie s vysokou hustotou a 9V/2A rychlo-nabíječkou jako doplňkem.

Hlavním tahákem by však měl být dvojitě zakřivený 5,7-palcový displej s HD+ rozlišení (1440 x 720 pixelů), poměrem stran 18:9 a 90% použitelné plochy displeje. Přední strana by měla dostat pouze 2.5D zakřivení, ale zadní kryt baterie by měl být 3D a také pokryt PMMC materiálem k lepšímu úchopu.

Prozatím nemáme žádné informace o použitém procesoru nebo kapacitě pamětí, ale osobně neočekávám zázraky, protože jsme se dočkali odhalení zadního fotoaparátu a 16 Mpix kousek s archivním senzorem Sony IMX135 nasvědčuje spíše zařízení nižší kategorie. Přední selfie kamerka pak bude 21 Mpix se senzorem Samsung 3P3.

Oukitel K5000 by se měl dostat na trh do konce října a jsme zvědavi jak se Oukitelu podaří stlačit cenu, aby byl telefon na přeplněném trhu konkurenceschopný. Více informací se již brzy určitě objeví i na oficiálních stránkách společnosti.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.