Pokud jste majiteli prvotiny společnosti OnePlus, můžete zajásat. Po měsících čekání, které navíc nabíraly čím dál větší prodlevy oproti plánu, se zdá, že se konečně dočkáme aktualizačního balíčku CyanogenMod 13 se základy na Android 6.0 Marshmallow pro OnePlus One.

Tuto informaci potvrzuje přímo sám spoluzakladatel společnosti OnePlus, Carl Pei, prostřednictvím svého Twitter profilu. Zmiňuje se, že Marshmallow pro OnePlus One se nachází ve finální testovací fázi a jeho samotné uvolnění se blíží. Bohužel není schopen potvrdit přesné datum vydání. Důvod je prostý, společnosti OnePlus již není umožněno tento proces vývoje nějakým zásadním způsobem ovlivňovat. Na vývojový tým společnosti Cyanogen Inc. nemá již takové páky, díky jejich rozkmotření v časech minulých. A tak se vývoj nových aktualizačních balíčků víceméně řídí dle vývojářského teamu u společnosti Cyanogen Inc.

carl pei CM13 on OPO

I z výše uvedeného důvodu mezi fanoušky a majiteli OnePlus One panovala obava, jestli se vůbec někdy dočkají aktualizace na „šestkový“ Android. Zdá se však, že obavy můžou pomalu hodit za hlavu a i přes určité zpoždění mohou věřit tomu, že je rozhádané společnosti nenechají na holičkách. Naštěstí se jejich spor až tak zásadně nepromítá do původních dohod, co se aktualizací týče.

Ačkoli v případě OnePlus One již nemůžeme mluvit o žádné žhavé novince, tak díky velmi povedenému PR stále patří tento přístroj mezi velmi populární, což dokládá jeho zařazení ve stálé nabídce obchodu OnePlus. Na světě jej tak využívá stále mnoho uživatelů, kteří si zaslouží mít svůj přístroj OnePlus One plně aktualizovaný a tím splňující nejvyšší nároky dnešní doby.

Zajímavostí je, že OnePlus opět vrátilo na svůj prodejní portál verzi OnePlus One s kapacitou 16 GB, a to i v EU.

OnePlus One 16G

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.