Před týdnem jsme psali o tom, že společnost UMi chystá nový přístroj, který ponese ve svém názvu jméno jedné ze světových metropolí. Ano, jde o UMi Rome. Kromě jiného jsme i poukázali na některé z jeho specifikací a cenu, která byla velmi nízká, tedy 99,99 dolarů. Dnes tu máme další, upřesňující informace o parametrech Říma a nejen o nich. Pojďme na to ale popořadě.

V depeši, která přistála v naší redakční poště, se společnost UMi chlubí tím, že jejich připravovaná novinka má působivé specifikace, které ještě umocňuje cena 89,99 dolarů, což je o celých 10 dolarů méně, než jsme předpokládali před týdnem.

Specifikace, které jsou naopak potvrzeny a shodné s těmi z minulého týdne, je použití AMOLED displeje s úhlopříčkou 5,5 palce a rozlišením 1280 x 720 pixelů a 2.5D zakřivením. Společnost vysvětluje použití AMOLED displeje s tímto rozlišením pro jeho nesporné výhody. AMOLED displeje jsou obecně považovány za více energeticky efektivnější než LCD panely, mají také plnější barvy a lepší podání černé. Jejich další výhodou je to, že jsou o něco tenčí než konvenční displeje.

Potvrzena je také informace o použití osmi jádrového 64-bitového procesoru MT6753 s taktem 1,3 GHz, který doplní 3 GB RAM a 16 GB ROM a také tloušťka telefonu, která bude 7,9 mm.

Mezi další specifikace se řadí hlavní 13 MPix fotoaparát se snímačem Sony IMX164 a duálním LED bleskem a přední selfie 2 MPix kamerka, také s LED bleskem. Kapacita baterie by měla být 2500 mAh a předinstalován bude Android 5.1 Lollipop. Poslední informací, která se ve zprávě společnosti objevila je ta, že UMi Rome by se měl objevit již v průběhu prosince/decembra.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.