V dnešní uspěchané době chceme všichni mít vše hotové co nejrychleji a ušetřit si tak spoustu času. Současným trendem je fotit pomocí smartphonu, protože i některé modely se už dokáží vyrovnat fotoaparátu a svými funkcemi můžou nahradit i levnější zrcadlovku.

Qualcomm, jakožto výrobce mobilních procesorů za tímto tvrzením opravdu stojí a představuje proto pro své procesory novou technologii. Technologii, která dokáže zlepšit kvalitu a výrazně i ovlivnit rychlost focení snímků. Fotografie by tak měly být ostřejší i za zhoršených světelných podmínek a mobilní telefony vybaveny procesorem Qualcomm by měly být schopny i rychleji zaostřovat. Společnost tvrdí, že dosud docházelo ke zpomalování při zaostřování nejen v důsledku hardwaru, ale i softwaru a jeho odladěnosti. Především se to týká funkce autofokusu.

Jedna z těchto pokročilých novinek se nazývá PDAF, neboli detekce automatického ostření. Ta používá spárování maskovaných pixelů na snímači, jako je tomu například u modelu LG G3. To je konstruováno stejným způsobem jako umístění lidských očí. Zatímco PDAF je určen spíše pro focení v tmavých místnostech anebo za zhoršených světelných podmínek. Laserový autofokus vás zase zachrání v situacích, kdy fotíte za všedního dne, avšak také za zhoršených světelných podmínek. Když se laserový paprsek odrazí od objektu, pak procesor vypočítá čas odrazu od objektu a zpět, společně určí také i vzdálenost.

snapdragon_upr

Snapdragon tyto hybridní technologie automatického ostření kombinuje s inteligentními algoritmy speciálně vyvinuté technologie. Procesor zvládne automaticky a inteligentně přepínat mezi těmito dvěmi technologickými funkcemi v závislosti na kvalitě světelných podmínek.

Tyto jistě zajímavé technologie automatického ostření jsou již v některých mobilních telefonech s procesorem Qualcomm Snapdragon. Například Lenovo VIBE Shot s procesorem Snapdragon 615 a svým 16 Mpx fotoaparátem již toto vyspělé automatické ostření zvládá. Telefony Oppo R7 a LeTV 1 Max, vybaveny procesorem Snapdragon 615 a Snapdragon 810 mají taktéž pokročilou fázi detekce.

[ Zdroj ] [ Zdroj 2 ]

 

 

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.