Dobré vztahy Meizu s taiwanským výrobcem čipů Mediatekem nejsou žádným tajemstvím, koneckonců bylo to právě Meizu, které jako první exkluzivně dostalo na trh čipset MT6595 ve svém telefonu MX4. Přesto je dnešní zpráva o přímé investici Mediateku do Meizu překvapením, protože podobné přímé spojení není na trhu normou, většinou se podpora odehrává v zákulisí a neveřejně.

Informace vyplula na povrch jak je již zvykem prostřednictvím sociální sítě Weibo a konkrétní detaily ohledně částky, případně akciového podílu nejsou známy, ale rozhodně nepůjde o nějaké drobné. Pro představu jen stačí vzpomenout na jinou investici do Meizu od obchodního giganta Alibaba, která proběhla před pár měsíci v hodnotě zhruba 590 miliónu dolarů. Otázkou zůstává, jak se k výraznému posílení vztahů postaví další tradiční partneři Meizu jako například Samsung, který byl jedním z hlavním dodavatelů čipů pro vlajkové telefony firmy v minulosti. S největší pravděpodobností je však tento krok odpovědí na nedávné rozhodnutí Xiaomi přiklonit se ve svých telefonech takřka bezvýhradně k čipům od Qualcommu a na obzoru se nám tak rýsuje další kolo rivality ještě podpořené přímými vazbami na čipové výrobce.

s_bbb5626a6c334985867ec3733189166b

[Zdroj]
Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.