Včera jsme se s Radkem zúčastnili akce OnePlus u příležitosti vstupu na český trh. Jako jedni ze 105 přihlášených jsme se zaregistrovali na akci ve smíchovském Node 5 a plni očekávání vyrazili. Nutno podotknout, že nedorazili všichni registrovaní. Účast bych odhadl okolo 40 lidí, jejichž částí byli, samozřejmě, příslušníci novinářské obce. Ale pojďme se již podívat na samotný průběh.

Celá akce se nesla v hodně neformálním duchu (pivo, pizza, prostředí), což ke společnosti, jako je OnePlus, i tak nějak sedí. Po lehkém opožděném startu nastoupil na pódium Carl Pei a pohovořil o začátcích, proč založili OnePlus a objasnil i jejich pohled na úplně jiný byznys model, který se rozhodli praktikovat. Zmínil také chyby, kterých se OnePlus dopustil v minulosti, a ze kterých se poučili a věří, že je již nebudou opakovat.

DSC04148 [800x600]

Zazněly také důvody, proč se na Českou republiku dostává až teď (nedostatek lidí), ale nyní již jsou připraveni na pokrytí všech trhů, které obsadili. Aktuálně pracuje v OnePlus okolo 700 lidí, přičemž polovina pracuje na zákaznické podpoře, což ukazuje, jak je tato část firmy pro společnost důležitá. A pak už jsme se dostali k tomu hlavnímu. 1+1, jeho specifikace, i když v 1+ nejsou specifikace pro ně tím nejdůležitějším, jak řekl Carl Pei. To hlavní, co je zajímá je build a feeling, který mají jejich zákazníci z telefonu a také ceny. Ty byly stanoveny pro Českou republiku následovně – 8.089,- Kč za 16GB verzi Silk White a 8.989,- 64GB Sandstone Black. Byla oznámena i cena OnePlus Powerbanky, která je 484,- Kč, dostupná bude na konci měsíce a vypadá to, že za svou cenu půjde na dračku.

DSC04162 [800x600]

Expedice bude probíhat z nového skladu v Německu a co se týče reklamací, zde se zřejmě nezmění nic na modelu praktikovaném doposud. Zákazník pošle telefon zpět poštou a v případě uznané reklamace mu bude zaslán zpět nový kus. Dle Carla však pracují na změně a v budoucnu se zřejmě dočkáme i vlastní servisní sítě a vlastního zastoupení OnePlus. To by mohlo řešit i otazník u DPH (aktuální situace – ceny v e-shopu jsou pro zákazníka konečné, DPH je zaplaceno při dovozu do centrálního londýnského skladu, na faktuře je prodejcem OnePlus Hong Kong).

Došlo i na OxygenOS, který bude postaven na Android 5.0 Lollipop a OnePlus Two, který přijde jak s OxygenOS (který však bude mít build i pro 1+1), tak s podporou všech evropských LTE pásem a bude představen v Q3 2015.

DSC04160 [800x600]

A pak se večírek překlenul do své rozdávací části, půvabné členky týmu začaly tahat čísla, která obdržel každý návštěvník a předávaly dárky. Nejdřív byly rozdány tašky, poté trička, powerbanky a bambusový kryt a hlavní atrakcí byl samotný telefon 1+1. Jak bylo zmíněno, den předtím ve Varšavě nejdřív vylosovali výherce, který však neobdržel telefon, ale měl tu čest vytáhnout číslo nového majitele 1+1. Při mém štěstí mi bylo jasné, že pokud bude tento model aplikován i v Praze, je o losujícím jasno a také bylo. Neomylně se ozvalo číslo 14, které jsem nosil nalepené na svetru a tak jsem mohl mít tu čest být tím, jehož ruka určí koho telefon bude.

Volná debata na závěr byla už jen logickým vyústěním tohoto příjemného večera ve společnosti části týmu OnePlus. Jen více takových akcí!