Ačkoli by se mohlo zdát, že klony telefonů známých značek vyrábějí pouze neznámé společnosti, které touží po snadném a rychlém zisku, není tomu zřejmě tak. Zdá se, že i poměrně dobře známá společnost Huawei připravuje svůj první klon, od kterého očekává, že bude jejich „vlajkovou lodí“.

Huawei v poslední době prožívá svých ne pět minut slávy, ale dá se říct, že se hřeje na výsluní zájmu zákazníků. Díky prezentacím svých telefonu jako je např. Honor 3C a 3X, nebo Ascend P7 a určitě také Honor 6, přestala být Huawei na okraji zájmu.

Teď, podle uniklých fotek jejich připravovaného telefonu, si můžeme akorát tak pomyslet, že buď Huawei vývojářům došly nápady, nebo jim šéfové značně zkrátili platy.

xhtc-one-max2.jpg,qresize=600,P2C417.pagespeed.ic.U5ZhTi6Kbd

Takže pokud se dá oněm fotkám věřit, připravují v Huawei další novinku (pravděpodobně Huawei Ascend D3), která jakoby z oka vypadla HTC One Max! Dá se dokonce říct, že je jeho věrnou kopií v měřítku 1:1. A to je, věru, smutný příběh.

Jak zepředu, tak i zezadu vypadá Huawei D3 jako HTC. Snad s jedinou vyjímkou, a to tou, že u Huawei můžeme (narozdíl od HTC) na zadní straně vidět jak kameru, tak blesk i snímač otisků prstů spíš hranaté než oblé.

Konstrukce obou telefonů je velmi podobná, stejný je i použitý materiál, kterým je hliník a je zřejmé, Huawei bude mít stejně jako HTC vestavěnou baterii.

[Gizchina.com]