Při mé páteční návštěvě v nových prostorách českého prodejce Xiaomi, ti byli tak laskaví a poskytli mi jedno ze svých Xiaomi Hongmi aka Red Rice k otestování a recenzi. Níže naleznete mé poznatky a závěry z používání tohoto telefonu.

Recenze Xiaomi Hongmi Specifikace

Xiaomi Hongmi

OBECNÉ
Výrobce Xiaomi
Model Hongmi (Red Rice)
Datum vydání V prodeji
DISPLEJ
Velikost 4.7-palců
Rozlilšení 1280 x 720
Ochrana Corning Gorilla Glass 2
Ostatní
Popis
OS Android 4.2 MIUIv5 CZ
Chipset 4-jádrový Mediatek
CPU 1.5Ghz MT6589T
GPU PowerVR SGX544MP
RAM 1GB
Baterie 2000mAh
Ostatní Bluetoth,GPS, Wi-FI
FOTOAPARÁTY
Zadní 8 mega-pixel
Doplňky F2.0 Clona
Video 1080p
Přední 1.3 mega-pixel
PAMĚŤ
Interní 4GB
SD karty Ano
PODPORA SÍTÍ
Dual-sim Ano
WCDMA Ano
GSM Ano
PARAMETRY
Rozměry (mm) 137 × 69 × 9,9 mm
Váha (g)  158g
Barvy Černá, Bílá a Červená
KOUPĚ
URL Recenze Recenze
Cena 5.999,- Kč vč DPH
Kde koupit Xiaomimobile.cz

Recenze Xiaomi Hongmi Obsah balení

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jelikož se nejedná o žádný top model, nečekejte zázraky v obsahu balení, které vám přijde domů. Naleznete tam jen to nejnutnější. Tedy baterii a nabíječku s microUSB kabelem. A pak nějaké povídání s čínskými znaky, které vás možná bude inspirovat k lekcím čínštiny, pro ty ostatní je zde naše recenze.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ale nějakým zvláštním způsobem se mi zalíbila krabice, ve které je Red Rice balen. Recyklovaný papír, jednoduché logo, mi se to libí, ale zde se budu zřejmě odlišovat od zbylé drtivé většiny.

Recenze Xiaomi Hongmi Design

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Telefon se po designové stránce vydařil. Se svými lehce zaoblenými hranami a v případě recenzovaného modelu se svou celočernou barvou, se za něj určitě nebudete stydět, až jej v položíte na stůl vedle svých spolustolovníků.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jediné co je trochu do očí bijící, jsou silné rámečky, zejména ten spodní je na můj vkus příliš velký. U displeje velikosti 4,7-palců je telefon jen o malinký kousek menší než můj současný 5-palcový iOcean X7. Abych byl přesnější, tak rozměry jsou 137 × 69 × 9,9 mm a hmotnost je 158 gramů.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dílenské zpracování je na velmi dobré úrovni, akorát zadní kryt na recenzovaném kousku vrzal. Přičítám to však modelu určenému k recenzím, ale jisté riziko vrzání se může vyskytnout i u vašeho kusu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Díky svým zaobleným zádům se telefon velmi dobře drží v ruce i po delší dobu a i když mám slabost pro ostřejší hrany, tak musím uznat, že z hlediska pohodlí toto vyhrává.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ovladač hlasitosti i odemykací/vypínací tlačítko jsou na pravé straně, na což mi chvíli trvalo si zvyknout, ale poté už to bylo bezproblémové.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V levé části nad 4,7-palcovým displejem je přední 1,3MP fotoaparát a nahoře vpravo vstup pro sluchátka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pod displejem jsou tři klasická, bohužel nepodsvícená tlačítka a pod prostředním je notifikační dioda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zespodu uprostřed se pak nachází micro USB. Jediný rušivý element, který jsem již zmínil, bylo vzrání při zmáčknutí na levém boku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zadní zaoblená část skrývá dolní povedené logo a nahoře 8MP fotoaparát s přisvětlovací LED diodou.

Xiaomi Hongmi Displej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tohle je dle mého na telefonu to nejpovedenější. Displej 4,7-palců s HD rozlišením, tedy 1280 x 720 mi nabídl skvělou podívanou, výborné barvy a čitelnost bez nejmenšího problému. S citlivostí dotyků je na tom Xiaomi Red Rice také na jedničku s hvězdičkou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jeho ochranou má být Gorilla Glass, já jsem ho používal pro jistotu ještě s fólií nalezenou v balení.

Xiaomi Hongmi Výkon a OS

Se 4-jádrovým 1,5 GHz MT6589T procesorem od Mediateku, společně s grafikou PowerVR SGX544MP a 1GB RAM se o výkon bát nemusíte. Nejedná se sice o žádná brutální čísla, jako mají aktuální 8-jádrové novinky, ale běžnému uživateli telefonu bohatě stačí. První jsem projel Antutu, které mi naměřilo 15760 bodů, což je víc než udělal můj zaprášený hit loňského roku iOcean X7. I jsem hořce zaplakal a oceán zkrápěly mé slzy. Čas došplouchat oceáne, promluvil můj vnitřní hlas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kromě Antutu jsem otestoval telefon ještě v Quadrantu a Nenamarku, výsledky zde:

  • Antutu 15760
  • Quadrant 2897
  • Nenamark 42,7 fps

Veškeré hry, které jsem testoval (Angry Birds, Dead Trigger 2, Bad Piggies, Fruit Ninja a další) šlapaly bez problémů. Taktéž u aplikací jsem se nesetkal s jediným záškubem, na které jsem zvyklý. Chrome, Gmail a další, vše bezproblémově fungovalo na Red Rice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

MIUI ve verzi 5 je prvním MIUI, se kterým jsem se setkal a musím říct, že první dojmy jsou vesměs pozitivní. Slyšel jsem již předtím spoustu chvály na tento systém a většinou se nepletly. Chvíli jsem se musel tedy rozkoukávat, ale po zorientování jsem byl v MIUI jako doma. Jak čistý Android má své výhody, tak i MIUI má své. Mezi jeho výhody řadím hloubku možného nastavení, skvělou českou lokalizaci a obří online databázi hudby, povětšinou zdarma.

Xiaomi Hongmi Fotoaparát

Xiaomi Hongmi má jako svůj hlavní fotoaparát 8MP od Samsugnu a ve své cenové relaci nabízí překvapivě slušné fotografie. Ovšem při zataženém počasí nebo šeru je to poněkud horší. Celkově vzato jeho fotoaparát podává obstojný výkon.

Ukázky fotografií:

gal1

Xiaomi Hongmi Baterie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2000 mAh baterie je na 4,7-palcový HD displej a 4-jádrový procesor naprosto ideální. Telefon mě překvapil se svou výdrží, která i přes jeho šťavení dosáhla skoro dva dny. Což je výborný výkon, kór když je člověk zvyklý telefon nabíjet každý den. Tady není co vytknout.

Xiaomi Hongmi Konektivita

Telefon v Čechách na sítích dvou operátorů byl samozřejmě bez problémů, o tom snad nemá cenu ani psát, co mě ale šokovalo byla GPS. Toto je první Mediatek telefon, který jsem měl v ruce a GPS fungovala perfektně. Okamžitý fix, bleskové vyhledání satelitů, žádná nutnost dalšího uživatelského zásahu. Potlesk na otevřené scéně pro Xiaomi.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

U Wi-FI a Bluetooth jsem taktéž nezaznamenal žádný problém.

Xiaomi Hongmi Závěr

Xiaomi Red Rice je povedený telefon za skvělou cenu. Především díky svému displeji, MIUI v češtině, bezchybné GPS a velké výdrži baterie. Toto jsou jeho jasné klady. Na druhou stranu jsou zde i drobné nedostatky jako již zmíněná nepodsvícená tlačítka a u testovaného modelu vrzání, ale vše to přebíjí jeho cena.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Xiaomi Red Rice můžete koupit za 5.999,- Kč včetně DPH u českého prodejce xm.cz.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.