Před pár dny proběhla internetem vlna článků zabývajících se odhaleními firmy Bluebox, který se specializuje na  testování mobilních zařízení. Podle jejich testů Xiaomi Mi4 byl doslova zaplevelen malware, trojany a škodlivým softwarem, který se dokonce často maskoval jako oficiální Google aplikace. Bluebox tento Mi4 zakoupil od čínského prodejce v kamenném obchodě přímo v Číně a závažnost obvinění přiměla obratem viceprezidenta Xiaomi Huga Barru k tiskovému prohlášení, kde jednoznačně prohlásil, že testovaný kus je padělek a v žádném případě se nejedná o výrobek Xiaomi s MIUI ROM. Každopádně šlo po nařčení telefonů Coolpad z instalace malwaru přímo v továrně (psali jsme ZDE) o další útok na čínskou produkci.

Snaha Xiaomi očistit své jméno se však po podrobnějším prozkoumání ukázala úspěšnou a Bluebox vydal další prohlášení potvrzující, že daný model předpokládaného Mi4 je opravdu padělek. Úroveň kvality padělku byla na tak vysoké úrovni, že díky sofistikovanému systému falešných APK (instalátorů) se mu podařilo oklamat jak benchmarkové programy, tak dokonce i „AntiFake“ program přímo od Xiaomi. Takže máme jen další důvod si dát pozor na ověřené zdroje a obchody, protože jak je vidět vynalézavost a drzost podvodníků nezná mezí.

[Zdroj] [Via]
Disclaimer: Některé společnosti, o jejichž produktech píšeme, nám mohou občas poskytnout kompenzaci, ale naše články a recenze jsou vždy našimi upřímnými názory. Další podrobnosti naleznete v našich redakčních zásadách.