Realme GT7 Pro přišel již před časem jako velmi zajímavá cenově výhodná vlajková loď, nebo lépe řečeno „zabiják vlajkových lodí“. Zařízení s velkou baterií a vlajkovým procesorem se stalo hitem od svého oznámení. Několik měsíců po uvedení původního zařízení představila Realme edici Pro Racing Edition s dostupnější cenou. Nyní značka překračuje hranice nákladově efektivní vlajkové lodi uvedením základního modelu Realme GT7. Zatímco zařízení postrádá „Pro“ ve svém názvu, jedná se stále o velmi působivý model s nedávno představeným čipsetem MediaTek Dimensity 9400+ a masivní baterií 7 200 mAh.
Specifikace nového Realme GT7
Nejnovější MediaTek Dimensity 9400+ zlepšuje výkon CPU a NPU a přišel začátkem tohoto měsíce. Nový procesor nabízí vyšší výkon a efektivitu než základní vlajková loď od Mediateku. Realme GT7 jej páruje s 12 GB nebo 16 GB LPDDR5X RAM a 256 GB, 512 GB nebo 1 TB úložištěm UFS 4.0.
Tyto specifikace se skrývají pod nádherným 6,8palcovým panelem s rozlišením 2 800 x 1 280 pixelů s vysokou obnovovací frekvencí 144 Hz. Jest zvláštní, že se nejedná o LTPO panel a věříme, že právě zde Realme hledá úsporu, aby GT7 byl levnější než jeho sourozenci. Smartphone přichází s maximálním jasem 1 800 nitů, což vidíme jako skvělé, ale nesrovnatelné s nedávnými vlajkovými loděmi s LTPO OLED panely. Jas zařízení máme řízen stejnosměrným stmíváním a PWM. Vykresluje 10bitové barvy a nabízí podporu HDR.
Další funkcionality
Další předností telefonu zde máme kapacitu baterie. Realme GT7 má obrovskou 7 200 mAh baterii s podporou 100W Super Flash Charge. Je to upgrade ve srovnání s článkem 6 500 mAh na GT 7 Pro. Bezdrátové nabíjení telefonu chybí, ale to se v cenově výhodném segmentu nevidí často. Technologie rychlého nabíjení vám umožní získat alespoň 5 % nabití z nuly za pouhou 1 minutu. Stačí spustit telefon, zavolat nebo provést jakoukoli nouzovou činnost. Telefon také podporuje bypass nabíjení druhé generace.
GT7 přichází s vrstvou grafenu a zadním krytem z vodivých skleněných vláken, který zlepšuje odvod tepla během používání a nabíjení. Realme jej také vybavilo „největší“ parní komorou pro čipovou sadu.
Z hlediska optiky má Realme GT7 ve srovnání s Pro základní kamerový systém. Má 50 MP 1/1,56″ hlavní fotoaparát Sony IMX896 s OIS a 8 MP OmniVision OV08D10 ultraširokoúhlý fotoaparát. Selfie kamera jest pak 16 MP snímač. Zadní kamera podporuje nahrávání 4K videa rychlostí až 60 snímků za sekundu, přední kamera nahrává 1080p / 60 snímků za sekundu.
Pokud jde o konektivitu, telefon má duální 5G, Wi-Fi 7, Bluetooth 5.4, NFC a IR blaster. K dispozici jsou také stereo reproduktory, ale žádný 3,5 mm konektor pro sluchátka. Zařízení přináší ultrazvukový snímač otisků prstů pod displejem.
Cena a dostupnost
Realme GT7 je nyní k dispozici v Číně prostřednictvím online obchodu společnosti. Cena telefonu začíná na 2 600 CNY (355 USD) za 12GB/256GB model. O globálním spuštění zatím nepadlo ani slovo. Domníváme se však, že by tento telefon mohl nakonec zasáhnout další trhy.