Někteří čínští výrobci chytrých telefonů nyní používají baterie na bázi křemíku, protože tyto hybridy mají větší hustotu energie než běžné lithium-iontové baterie. To znamená, že výrobci smartphonů mohou ve stejném prostoru uložit větší množství energie, aniž by museli zvětšovat tloušťku zařízení. A čínské telefony další generace a jejich očekávaná kapacita baterie činí 7000 mAh a více.

Čínské chytré telefony dostanou v roce 2025 7000 mAh kapacitu baterie a větší

Tento trend rychle roste. Podle nové zprávy z Číny bude pokračovat až do roku 2025. Do konce roku by mohly být špičkové čínské vlajkové telefony vybaveny bateriemi s kapacitou 7000 mAh jako novým standardem. To je velký skok oproti loňskému průměru 6 000 mAh.

Některé telefony mohou jít ještě dál. Vlajkové lodě by mohly mít kapacitu 7 500 mAh, zatímco některé modely střední třídy až 8 000 mAh. Jeden z chystaných telefonů od Honoru prý uvidíme na trhu s takto velkou baterií již za několik dní.

To vše znamená velké změny pro výdrž baterie. Dávno pryč jsou doby, kdy vám telefon vydržel sotva jeden den. Tyto větší baterie snadno zvládnou náročné používání i pro hráče, streamery nebo cestovatele.

I vyšší rychlost nabíjení

Zlepšuje se také rychlé nabíjení. Většina těchto nových čínských telefonů má podporovat 100W kabelové nabíjení. Bezdrátové nabíjení se pak má pohybovat mezi 50 a 80 W. To znamená, že ani tyto větší baterie neuvidíme nabíjet se dlouho.

Tyto pokroky kumulativně znamenají mimořádné zvýšení účinnosti baterií smartphonů. Díky moderním pokrokům u chytrých telefonů se mohou uživatelé spolehnout, že zařízení vydrží při běžném používání alespoň jeden den. Dokonce ani intenzivní činnosti, jako je multitasking, hraní her a nahrávání videa, nezpůsobí vyčerpání baterie alarmujícím tempem.

Tato vylepšení však mají jeden háček. Většina těchto pokroků jest prozatím omezena na čínské značky. Zdá se, že v čele tohoto vývoje stojí společnosti Xiaomi, Honor, Vivo a Oppo. Samsung, Apple a Google zatím technologii křemíkových baterií ještě nepřijaly. Jejich zařízení tak pravděpodobně uvidíme zaostávat ve výdrži baterie oproti konkurenci, pokud brzy nezvýší obrátky inovací.

Když to shrneme, rok 2025 by mohl být rokem, kdy stresy spojené s bateriemi prakticky přestanou existovat – alespoň pro spotřebitele používající čínské smartphony. Pokud je pro vás výdrž chytrých telefonů prioritou, měli byste letos začít sledovat vývoj v Číně.

Disclaimer: Některé společnosti, o jejichž produktech píšeme, nám mohou občas poskytnout kompenzaci, ale naše články a recenze jsou vždy našimi upřímnými názory. Další podrobnosti naleznete v našich redakčních zásadách.

Sledujte Gizchina.ccz na Google News, ať vám neutečou žádné novinky a recenze ohledně aktuálních témat.