Společnost OnePlus na začátku tohoto měsíce potvrdila, že si na 16. července/júla naplánovala velkou prezentační akci. Představovačka je globální a proběhne v italském Miláně. Hlavní hvězdou večírku je telefon OnePlus Nord 4 s novým zajímavým designem a specifikacemi střední třídy. Ovšem kromě něj výrobce představí i tablet Pad 2, sluchátka Nord Buds 3 Pro a také hodinky OnePlus Watch 2R.

A právě na hodinky OnePlus Watch 2R se dnes podíváme trochu podrobněji, protože známý tipař Ishan Agarwal zveřejnil na platformě X jejich hlavní specifikace a také snímky, které přiblíží jejich design.

Design a hlavní specifikace hodinek OnePlus Watch 2R

Asi jednoduše stačí říct, že vzhled i valná většina specifikací kopíruje chronometr Watch 2 ze začátku letošního roku. Displej je opět kruhový a na hraně vidíme dvě korunky pro rychlejší ovládání. Rozdíl je pravděpodobně ten, že původní hodinky mají tělo z nerezové oceli. Chystané hodinky OnePlus Watch 2R mají tělo zřejmě vyrobené z hliníkové slitiny. Jsou totiž podle tipaře lehčí.

Srdcem chronometru je procesor Snapdragon W5 s přídavným čipem BES2700. S čipsetem do páru jdou 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště. AMOLED displej má úhlopříčku 1,43 palce, rozlišení 466 × 466 pixelů a maximální jas až 1000 nitů. Kapacitu baterie tipař neuvádí, ale tvrdí, že hodinky OnePlus Watch 2R vydrží na jedno nabití až 100 hodin provozu. Akumulátor podporuje rychlé nabíjení VOOC.

Dále nechybí ani podpora duální GPS a je tu připraveno více než 100 sportovních režimů, monitoring tepové frekvence, stresu a spánku. Operačním systémem je Wear OS. Hodinky mají certifikaci IP68 a jsou vodě odolné do 2,5 ATM. Odolnost je tedy nižší než u původního modelu, který má navíc i vojenská certifikace MIL-STD 810H a je odolný do 5ATM. A to je zřejmě druhý a poslední rozdíl mezi chystaným chronometrem a původními Watch 2. Hodinky Watch 2R půjdou na trh v barvách Forest Green a Gunmetal Grey a jejich cena bude pravděpodobně nižší než u původního modelu.