Společnost Google letos poněkud překvapivě přeložila svou každoroční podzimní prezentační akci už na srpen/august. Nemění se ale produkty, které na představovačce uvidíme. Jsou to především nové telefony řady Pixel 9 a dočkáme se i chytrých hodinek Google Pixel Watch 3. Telefonů letos výrobce představí víc než obvykle a u hodinek se také dočkáme dvou verzí místo jedné.

A protože o telefonech Pixel 9 víme už téměř vše, tipaři se nyní soustředí na informace o chystaných hodinkách Google Pixel Watch 3. Víme, že jejich design se nijak výrazně nezmění a opět mají kruhový displej se zaoblenou hranou. Jsou snad jen trochu větší a tlustší než loňský model Pixel Watch 2. Čerstvá certifikace FCC navíc potvrdila, že hodinky skutečně půjdou na trh ve dvou velikostech. Nu a nyní se na stránkách Android Authority objevily exkluzivní informace o hlavních vylepšeních a specifikacích tohoto chronometru.

Jaká vylepšení nabídnou hodinky Google Pixel Watch 3?

Android Authority uvádějí, že informace získaly od zdroje přímo ze společnosti Google, takže je považujeme za důvěryhodné. Jsou znovu potvrzené dvě velikosti, a to 41 mm a 45 mm. V této chvíli ale není jasné, jaký obchodní název pro větší velikost Google vybere. Zatím se v zákulisí mluví o názvu Pixel Watch 3 XL.

Základní specifikace hodinek Google Pixel Watch 3 zůstávají v podstatě stejné jako u loňského modelu Pixel Watch 2. Je to tedy především procesor Snapdragon W5 s vlastním koprocesorem. Menší 41 mm model má baterii s kapacitou 310 mAh a větší 45 mm model má akumulátor s kapacitou 420 mAh, což slibuje delší výdrž. Menší model má displej s velikostí 32 × 32 mm a rozlišením 408 × 408 pixelů. U většího modelu má obrazovka 36 × 36 mm a rozlišení 456 × 456 pixelů. V obou případech dosáhl jas až na 2000 nitů. Také rámečky jsou ve srovnání s loňským modelem užší, a to 4,5 mm. Je potvrzená i podpora UWB a také barevné varianty. Menší hodinky Google Pixel Watch 3 půjdou na trh v barvě stříbrné, černé a zlaté s různě barevnými řemínky. Větší model pak půjde na trh v barvě Hazel, černé a stříbrné.