Už poměrně dlouho se mluví o tom, že společnost Xiaomi připravuje nové skládací telefony. Jde o model Xiaomi Mix Fold 4 a letos se také poprvé objeví i skládací véčkový telefon Mix Flip. Vzhledem k tomu, že tipaři odhadují, že oba telefony dorazí ještě v tomto měsíci, jejich zvěsti nabírají na intenzitě.

U klasického skládacího telefonu Xiaomi Mix Fold 4 známě některé specifikace a také design. O véčkovém modelu Mix Flip toho víme poněkud méně, ale certifikace 3C prozradila, že podporuje rychlé nabíjení s výkonem 67 W. Výrobce zatím žádný z odhadovaných parametrů nepotvrdil, ale přece jen něco naznačil.

Xiaomi Mix Fold 4 a Mix Flip ještě v tomto měsíci

Šéf společnosti Xiaomi, pan Lei Jun, včera na čínském Weibo a také na platformě X potvrdil, že skládací telefony Xiaomi Mix Fold 4 a Mix Flip jsou první zařízení, která vyjdou z nové továrny Xiaomi Smart Factory v Changping v Pekingu. Továrna už jede na 100 % a bez problémů vyrobí až 10 milionů vlajkových telefonů ročně. Je plně digitalizovaná a Jun o ní hovořil jako o inteligentní výrobní platformě.

Kromě vychvalování nové moderní továrny Jun také naznačil, že chtějí skládací telefony Mix Fold 4 a Mix Flip představit ještě v tomto měsíci. Na světě je také první upoutávka, která potvrdila brzký příchod těchto telefonů. Ovšem konkrétní termín uvedení nebo některé ze specifikací neuvádí. Červenec/júl je pro uvedení skládacích telefonů Xiaomi docela strategický termín, protože už zítra představí Samsung své nové skládací telefony. Konkurenční boj tedy začíná.

Podle parametrů skládacích telefonů Xiaomi bude soupeření Xiaomi a Samsungu docela zajímavé. Model Mix Fold 4 i Mix Flip prý totiž pohání procesor Snapdragon 8 Gen4. Véčkový model má navíc velký 4 palcový vnější displej, duální hlavní fotoaparát a podporu 67 W rychlého kabelového nabíjení. Také Fold 4 podporuje 67 W nabíjení a dokonce i bezdrátové nabíjení. Má hlavní fotoaparát se čtyřmi snímači včetně periskopického teleobjektivu a velkou baterii s kapacitou 5000 mAh. Očekáváme, že další specifikace výrobce už brzy odtajní.