Společnost Realme je na scéně více než pět let a o její produkty je stále větší zájem. Není proto divu, že se snaží přicházet s novými telefony v celkem krátkých časových intervalech. Stále se je snaží vylepšovat a při tom zachovává dobrý poměr cena/výkon. Mezi jednu z jejich nejzajímavějších sérii fanoušci považují řadu GT, ve které výrobce nabízí zařízení orientované na výkon. A už pomalu připravuje další telefon z této série, model Realme GT 7 Pro.

Pokud si vzpomeneme na model GT 5 Pro, který debutoval před koncem loňského roku s procesorem Snapdragon 8 Gen3, je víc než jisté, že chystaný Realme GT 7 Pro půjde v jeho stopách. Tipaři už nyní odhadují, že jeho uvedení výrobce naplánuje na stejný termín. I u něj totiž očekávají vlajkový procesor, konkrétně Snapdragon 8 Gen4. Tvrdí také, že tento telefon může být tím prvním, který se s novým vlajkovým procesorem dostane na globální trhy.

Co tipaři očekávají od modelu Realme GT 7 Pro?

Do odhadování specifikací chystaného telefonu Realme GT 7 Pro se pustil nám dobře známý tipař Digital Chat Station. Zaměřil se na baterii, výkon nabíjení a některé další parametry. O telefonu hovoří jako o vlajkové lodi, čímž dává najevo, že jej pohání procesor Snapdragon 8 Gen4. Tvrdí, že má plochý nebo téměř plochý displej. Jeho typ neuvádí, ale je pravděpodobné, že jako u modelu GT 5 Pro půjde o AMOLED obrazovku.

Dále tipař zmiňuje baterii s kapacitou 6000 mAh a zápornou křemíkovou elektrodou. Jak víme, takový akumulátor má vyšší energetickou hustotu a menší velikost, takže zbytečně nerozšíří tělo telefonu. Proto má i Realme GT 7 Pro v pase jen 8,5 mm. Baterie podle tipaře podporuje rychlé nabíjení s výkonem 100 W. Zda telefon podporuje i bezdrátové nabíjení jako jeho předchůdce tipař neuvádí.

V neposlední řadě se tipař podíval i na hlavní fotoaparát chystaného telefonu. Modul je údajně obdélníkový se třemi snímači. Primární senzor má rozlišení 50 MPix a v sestavě nechybí ani periskopický teleobjektiv s 3× optickým zoomem. Kromě toho se proslýchá, že Realme GT 7 Pro je prvním telefonem této značky s ultrazvukovým snímačem otisků a údajně je i odolný podle certifikace IP69. Ovšem v této chvíli jde jen o odhady, takže je berme s rezervou.