Společnost OnePlus se chystá 16. července uvést na trh telefon Nord 4. Pro ty, kteří prozatím neznají, je řada Nord od společnosti OnePlus zaměřena na zákazníky, kteří si hlídají rozpočet. OnePlus Nord 4 se nebude lišit a bude cílit na trh vyšší střední třídy. Před uvedením na trh máme k dispozici mnoho podrobností o smartphonu včetně jeho nového designu a specifikací.

OnePlus Nord 4: NOVÝ SVĚŽÍ DESIGN

OnePlus Nord 4

Uniklé rendery (via GSMARENA) odhalují smartphone v celé jeho kráse. Společnost OnePlus konečně mění svůj designový jazyk u řady Nord. Telefon Nord 3 dostal do vínku vertikálně zarovnanou sestavou fotoaparátů, která je na trhu smartphonů zcela běžná. Společnost OnePlus však osvěžuje design horizontálním uspořádáním zadních fotoaparátů. Na zadní straně jsou dva velké snímače a absence krabicového modulu fotoaparátu dodává čistší vzhled. Kromě toho má Nord 4 dvoubarevný design, který zvyšuje jeho estetickou přitažlivost. Z přední strany vidíme plochý displej. Společnost OnePlus také oficiálně potvrdila kovové tělo modelu Nord 4.

SPECIFIKACE A FUNKCE

Nový Nord 4 spatří světlo světa se 6,74″ 1,5K OLED displejem. Pro hladký zážitek bude mít také vysokou obnovovací frekvenci 120 Hz. V oddělení fotoaparátů telefon dostal do vínku 50Mpx primární a 8Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát. Pro pořizování selfie je na přední straně k dispozici 16MP fotoaparát.

Jednou z největších předností zařízení je procesor Snapdragon 7+ Gen 3. Jedná se o 8jádrový procesor založený na 4nm architektuře zajišťující vysoký výkon a efektivitu. Jedná se o velmi výkonný procesor, jehož skóre v benchmarku AnTuTu se pohybuje kolem 1,4M+. Kromě toho má zařízení také velkou 5 500mAh baterií s podporou rychlého 100W nabíjení. Kombinací velké baterie a vysokého výkonu tento telefon cílí na náročné uživatele, jako jsou například hráči.

Kromě toho si smartphonePlus Nord 4 zachová ikonický posuvník upozornění. Bude mít port USB-C a 3,5mm jack pro sluchátka. Další podrobnosti o smartphonu se dozvíme, jakmile 16. července vyrazí do světa. Jak již bylo řečeno, OnePlus Nord 4 vypadá jako zařízení zaměřené na výkon. Fotoaparát by nemusel být hlavním prodejním argumentem tohoto zařízení. Proto jsou cílovým trhem nároční uživatelé vyžadující výkonný procesor.