Společnost Samsung už potvrdila, že její letní prezentační akce Galaxy Unpacked proběhne 10. července/júla v Paříži. Víme, že na ní představí několik nových produktů od skládacích telefonů přes hodinky, sluchátka až po chytrý prsten Samsung Galaxy Ring. Prsten sice poprvé rámcově debutoval letos na veletrhu MWC, ale jeho plné uvedení na trh proběhne až nyní.

O prstenu Samsung Galaxy Ring se tipaři zmiňují celkem pravidelně už několik měsíců, ale jeho specifikace stále jen odhadují. Výrobce totiž zatím žádnou z nich blíž neosvětlil. Přesto před dvěma měsíci tipaři tvrdili, že cena prsten v na americkém trhu je relativně slušná a měla by se pohybovat mezi 300 a 350 dolary. Nyní se na stránkách Dealabs objevila odhadovaná cena pro evropský trh. A ta už tak dobře nevypadá.

Samsung Galaxy Ring má celkem vysokou evropskou cenu

Prsten Samsung Galaxy Ring debutuje ve Francii a tam podle tipařů údajně přijde na 449 euro, což je v přepočtu zhruba 11290 Kč, případně 485 dolarů. A právě při přepočtu na dolary vidíme, že je výrazně vyšší než původně odhadovaná cena pro americký trh. Pro srovnání například prsten Amazfit Helio Ring přijde na 299,99 dolaru a populární Oura Ring stojí 299 dolarů.

Podle tipařů půjde chytrý prsten Galaxy Ring na francouzský trh ve třech barvách, jmenovitě černé, stříbrné a zlaté. Vybrat si můžeme jednu z devíti velikostí amerického standardu, a to 5 až 13. Větší velikosti prstenu prý dostanou i větší baterii. Prodeje ve Francii prý odstartují 19. července. V souvislosti s cenou prstenu už zástupci Samsungu naznačovali, že jej chtějí nabízet s předplatitelskou službou. Prý uvažují o měsíčním předplatném pod 10 dolarů za Samsung Health. Ovšem podobné předplatitelské služby využívá i konkurence, jako je například Apple nebo Fitbit. Vypadá to tedy, že i Samsung si chce zajistit u prstenu Samsung Galaxy Ring nějaké trvalé příjmy jako jeho konkurenti.