Na začátku tohoto měsíce představila společnost Nubia, potažmo její sub značka Red Magic, nové herní telefony ze série Red Magic 9S Pro. Oba nové telefony mají vysoký výkon, vylepšený chladicí systém a funkce umělé inteligence. Zároveň i jejich design je velmi atraktivní a nikoho nenechá na pochybách, že jde o herní stroje.

Samozřejmě hned po uvedení v Číně se fanoušci značky i tipaři začali zajímat o to, zda nové telefony řady Red Magic 9S Pro půjdou i na globální trhy. A potvrzení je tu. Značka Red Magic na svých oficiálních evropských stránkách potvrdila, že skutečně jeden z telefonů na globální trhy vyrazí už brzy a jde o model Pro. Model Pro Plus zůstává v Číně. Ale nemusíme zoufat, protože oba telefony mají téměř identické parametry a liší se jen kapacitami baterie, výkonem nabíjení a paměťovými konfiguracemi. Výrobce potvrdil i to, že globální představovačka proběhne už 16. července/júla. Společně s telefonem na globálním trhu Red Magic představí i notebook Titan 16 Pro.

Specifikace modelu Red Magic 9S Pro

Dostatek výkonu hernímu stroji Red Magic 9S Pro dodává přetaktovaný procesor Snapdragon 8 Gen3 Leading Version. Čipset má primární jádro Cortex-X4 přetaktované z původních 3,3 GHz na 3,4 GHz. Zvýšila se i taktovací frekvence GPU na 1 GHz, což je nárůst o 10 %. Hráče jistě potěší i velký 6,8 palcový OLED displej s rozlišením 2480 × 1116 pixelů a obnovovací frekvencí 120 Hz. Užitnou plochu obrazovky zvýšila i přední kamera, která leží pod ní.

O udržení plynulého chodu bez přehřívání se stará vylepšený chladicí systém ICE 13.5 s velkou parní komorou a chladicím gelem, který snižuje tepelný odpor. Baterie modelu Red Magic 9S Pro má kapacitu 6500 mAh s podporou rychlého nabíjení s výkonem 80 W. Hlavní fotoaparát je trojitý s primárním 50 MPix snímačem Samsung GN5 s velikostí 1/1,57 palce a podporou OIS. Druhý snímač má také 50 MPix a jde o širokoúhlý objektiv Samsung JN1 se záběrem 120°. Poslední 2 MPix snímač funguje jako makro objektiv. Přední kamera leží pod displejem a dostala 16 MPix snímač. Operačním systémem je Android 14 s nadstavbou Red Magic 9.5. Uvidíme ale s jakou kombinací pamětí výrobce telefon pošle na globální trhy.