Značka Honor je jedním z výrobců, kteří před pár lety naskočili do segmentu skládacích telefonů. Na svém kontě jich už má několik a jedním z posledních je model Magic V2, který loni debutoval jako nejtenčí telefon na světě. Ovšem rok od jeho uvedení uplynul a je čas na jeho nástupce, skládací model Honor Magic V3.

Značka Honor už potvrdila na svém oficiálním Weibo účtu, že telefon Honor Magic V3 představí v Číně 12. července/júla. Společně s ním uvede i další skládací telefon Magic Vs 3, tablet MagicPad 2 a také MagicBook Art 14.

Co zatím o telefonu Honor Magic V3 víme

Po potvrzení termínu uvedení skládacího modelu Magic V3 výrobce pomalu rozjíždí promo kampaň. Na upoutávkách jsme například viděli design chystaného telefonu. Modul hlavního fotoaparátu je velký a má tvar stylizovaného osmiúhelníku. Honor dále potvrdil, že chystaný telefon je ještě tenčí a lehčí než jeho předchůdce, a to přesto, že má větší baterii. V pase má jen 9,7 mm a váží jen 226 gramů.

Baterie skládacího telefonu Magic V3 má kapacitu 5200 mAh a jde o křemíkový akumulátor s vysokou energetickou hustotou. Kabelové nabíjení má výkon 66 W. Telefon ovšem podporuje i bezdrátové nabíjení. Nechybí ani podpora satelitní komunikace. Dále výrobce oznámil, že Honor Magic V3 je odolný podle certifikace IPX8 a podle odhadů jej pohání procesor Snapdragon 8 Gen3. Primární snímač hlavního fotoaparátu má rozlišení 50 MPix a podporu OIS a v sestavě nechybí ani teleobjektiv s 3,5× optickým zoomem. Jak je na tom telefon s vnitřním a vnějším displejem zatím nevíme. A nevíme v této chvíli také nic o možných paměťových konfiguracích. Na čínský trh půjdou minimálně tři barevné varianty, a to černá, bílá a zelená.